Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: HITNO! Atonija buraga

HITNO! Atonija buraga 06 avg 2011 16:51 #1370

  • boveter83
  • boveter83's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 77
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 2
Kolege lečim kravu, imala nadun, troakirana pre dva dana, sada je bez gasova, sadtržaj u buragu testast koliko sam opipao rektalno, dobila 1.5 kg laksansa za 3 dana, membuton, neosaningest i svu ostalu terapiju, ali burag ne može da se pokrene. imala je nesto oskudne stolice treci dan nakon naduna,a sada joj iz rektuma izlazi samo tečnost. danas dehidrirala, a ja sam je rehidrirao. Kolege kakvo je vase misljenje? mislim da je u pitanju listavac, tj da se sadržaj u njemu stvrdnuo. Pored toga srce uopste ne cujem, verovatno ima vode u perikardu... Da li je slati na klanje ili sacekati jos dan dva da krene preživ?????
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: HITNO! Atonija buraga 09 okt 2012 19:03 #2846

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Ako se kolega seća, pošto je tema baš stara zanima me kako je završila ova krava. U pojedinim krugovima važi mišljenje da je troakiranje poslednja opcija mada znam slučajeve sa povoljnim ishodom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: HITNO! Atonija buraga 09 okt 2012 19:44 #2847

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Sondiranje je mera koju vecina kolega, ako ne svi, pokusava prvo da uradi.
Po tome ispadne da je troakiranje zaista poslednja mera(ili jedina i to prirucnim sredstvima-noz, ako nema vremena za cekanje), u slucaju da sondiranje ne da pozitivan rezultat.
Kod pareze listavca nisam imao priliku da vidim ili cujem od nekog da iz rektuma izlazi tecnost, mada verujem da je moguce, bar po knjigama.
I ako je slucaj star, naravno, i mene zanima ishod. Narocito zato sto je bilo govora da krava ode na klanje pod svom mogucom terapijom...:)
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: HITNO! Atonija buraga 10 okt 2012 07:26 #2850

  • anči
  • anči's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Zdravo, kolega, sasvim slučajno se uključujem u diskusiju. Čisto razgovora radi, s ozirom da je slučaj davno okončan: da li je moguća varijanta opstrukcija listavca, ili eventualno, creva? Izostanak balege je prilično indikativan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: HITNO! Atonija buraga 10 okt 2012 09:45 #2851

  • boveter83
  • boveter83's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 77
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 2
anči wrote:
Zdravo, kolega, sasvim slučajno se uključujem u diskusiju. Čisto razgovora radi, s ozirom da je slučaj davno okončan: da li je moguća varijanta opstrukcija listavca, ili eventualno, creva? Izostanak balege je prilično indikativan.

Moguće,to sam i napisao u prvom postu ako si pažljivo čitala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: HITNO! Atonija buraga 10 okt 2012 14:04 #2853

  • lane
  • lane's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 60
  • Primljeno zahvalnica: 10
  • Karma: 3
Imao sam prilike da lečim par krava sa sličnom simptomatologijom ali informacije radi mogu da izdrže i cele 2 nedelje a da pritom uopšte ne konzumiraju hranu. Zbog ne uzimanja hrane normalno posle par dana prestanu i da balegaju a ako postoji prohodnost u digestivnom traktu i ako se da laksans izbacivaće potpuno vodenast izmet sa vrlo malo primesa crevnog sadržaja. Na obdukciji sam potom nalazio potpuno prazna creva kao da su oprana i spečen listavac a u buragu vodenast sadržaj takoreći bez prisustva hrane
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box