Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Šećer kod prolapsusa materice

Ponavljanje prolapsusa materice u drugom teljenju. 19 dec 2013 11:59 #4926

  • Medzid
  • Medzid's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 63
  • Karma: 2
Poštovani, krava ne u mojoj štali nego kod komšije on me zamolio da vam se obratim za savet, je posle prvog telenja drugi dan posle teljenja imala prolapsus materice veterinar je to vratio zašio i mislim bez antibiotika da je to sve prošlo uredu, sad je ponovo steona krava i kad leži u tom položaju se pojavljuje valjda deo materice na vaginalnom otvoru otprilike 7 sm ne izlazi van da bi se moglo prljati sa balegom već se primećuje na otvoru vaginalnom.
Da li je to znak da će se ponoviti prolapsus posle telenja i šta u tom slučaju činiti. Krava je steona 6 meseci. Pozdrav.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ponavljanje prolapsusa materice u drugom teljenju. 19 dec 2013 21:32 #4927

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Postoji verovatnoća ali ne mora da znači. Nisam vam baš buno pomogao ali tako je. Najbitnije je da ukoliko se nakon porodjaja desi prolapsus,odmah pozvati veterinara da izvrši repoziciju, jer što pre se to obavi bolja je prognoza i oporavak je brži.
Prlapsus nije naivna stvar, nakon čega su česti problemi sa matericom, endometritisi i nije retka pojava da se grlo izluči.
Najbitnije je ništa ne raditi na svoju ruku i uvek je najisplatljivije najpre pozvati veterinara
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ponavljanje prolapsusa materice u drugom teljenju. 19 dec 2013 22:06 #4929

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
To sa 6 meseci je rano pojavljivanje prolapsusa i prognosticki je vrlo nepovoljno.
Ako se secas sta sam tebi savetovao pre nekog vremena, to odgovara i ovde... Kravi podici leziste, odnosno podici zadnji deo, tako da ima blagi pad ka glavi.
Ako to izgura do kraja, vise ne osemenjavati, jer je to grlo definitivno tome sklono, ligamenti materice su previse "razvuceni" i svaki put ce se najverovatnije taj problem ponavljati.
Ako nastavi da "ispada" jos vise, podrazumeva se da ce morati da se sije. Sad je verovatno situacija da se taj deo malo pojavi i bude vidljiv, a onda malo uvuce unutra i tako naizmenicno.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ponavljanje prolapsusa materice u drugom teljenju. 19 dec 2013 22:24 #4930

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
I ja predpostavljam da je tako, malo se pojavljuje, pa ga nema. Naizmenično. Sretao sam takve slučajeve i sve je prošlo ok. U svakom slučaju se slažem sa vama kolega hardvet. Ako bude problema kravu treba škartirati.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Šećer kod prolapsusa materice 20 dec 2013 08:47 #4931

  • Feniks
  • Feniks's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 25
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 1
A zašto taj čovek ne pozove ordinirajućeg veterinara?
Nekog iskusnog kolegu, koji mu sigurno neće "odrati kožu sa leđa", ako pregleda porodilju i da mu prava uputstva.
Moj savet je,ako ne pre, ali tok porođaja treba da bude stručno rukovođen (zvati veterinara da je oteli).
Nije rešenje čekati da se krava "prospe" pa zvati stručnjaka.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Šećer kod prolapsusa materice 24 dec 2013 07:40 #4943

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
kao sto je vec napisao Hardvet: kravi treba napraviti leziste tako da zadnji deo tela bude blago dignut u odnosu na glavu krave.Imao sam dosta takvih slucajeva gde nakon uradjenog lezista nisam imao potrebe da sijem vulvu krave kako ne bi se desio inversio vagine, Takve krave mi nisu imale problema kod telenja , same su se telile.Ako je mlecna krava , nisam pristalica da skartiram grlo, bolje da se osigura kod osiguravajuceg drustva u slucaju smrti ili prinudnog klanja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box