Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Sta upotrebljavate kod mastitisa krava intramamarno?

Odg: Sta upotrebljavate kod mastitisa krava intramamarno? 27 okt 2012 10:39 #2978

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Cekamo...
U zdravlje !
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sta upotrebljavate kod mastitisa krava intramamarno? 15 jan 2014 11:40 #4993

  • mizdrak
  • mizdrak's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Slusajte ljudi iskljucivo koristite Noroclav Lactating Cow, kad ga englez napravi ne moze da ne valjda odlicne su moja grla su ko nova, samo malo zapinje cep pa pazite.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sta upotrebljavate kod mastitisa krava intramamarno? 15 jan 2014 18:37 #4996

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
kod mene na terenu se, trenutno, sjajno pokazala kombinacija Rilexine sa Tetra Delta injektorima.jedna terapija , eventualno, ponovim Deltu jos jednom i to je to B)
ali, da se ne lazemo, pitanje je koliko ce da traje osetljivost mojih m.o. na tu kombinaciju.
pre toga sam koristio amoksicilin+enrocin sa Synolux, ali se efikasnost polako ugasila i bio sam primoran da menjam. naravno, kad ne uspe pocetna kombinacija, idem na MastiJet Forte+tetraciklin+Norodine
i tako...molim se Bogu da ce da upali
najvise volim kad mi seljak pristane na antibiogram
onda sam miran i samouveren :laugh:
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sta upotrebljavate kod mastitisa krava intramamarno? 15 jan 2014 21:33 #4997

  • zivan
  • zivan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 11
  • Karma: 0
Meni se tetradelta i sam super pokazao. O mastijetu da ne govorim, mislim da je nezamenjiv.
Nikada nisam koristio dva injektora istovremeno. Vidim vikoristite rilexine sa tetra deltom, ako mozete nesto vise o tome.
Evidentno je da ne postoji univerzalni i najbolji injektor, niti je dejstvo bilo kog večno. pa se slažem da je pitanje koliko traje osetljivost mo.
Medjutim zbog karence, koliko mogu izbegavam paranteralno davanje antibiotika, ali uvek ima situacija kod kojih je neophodno davanje injekcija.
Antibiogram je zakon samo treba edukovati farmere i dokazati im da je to na kraju ipak najjeftinija varijanta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sta upotrebljavate kod mastitisa krava intramamarno? 24 jan 2014 22:45 #5007

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
hmmm
sta bih mogao da Vam kazem vise o tome...
rilexine je nula dana karenca za mleko. po preporuci proizvodjaca, ako lecite jednu sisu, ostale imaju upotrebljivo mleko. cefalexin + novobiocin + penicilin + neomicin + streptomicin + prednizolon mi je zvucalo kao killer combination, pa sam pokusao. i uspelo je. problematicna mi je kombinacija dva beta laktamska AB, ali...za sad radi...
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sta upotrebljavate kod mastitisa krava intramamarno? 20 dec 2014 23:18 #5595

Noroclav lactating cow je odlican,ja njega koristim i za mastitis kod ovaca daje dobre rezultate.
Poslednja izmena: 20 dec 2014 23:21 od Marko struk.vet 93.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box