Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: kako povratiti kozi izgubljeni kalcijum??!!

kako povratiti kozi izgubljeni kalcijum??!! 18 feb 2012 23:12 #1729

  • magdalena2
  • magdalena2's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
trebam savjet!!!, koza treba da se ojari uskoro. proslo jarenje bilo je uspjesno i super (3komada), ali u neznanju jarici su sisali blizu tri mjeseca, da bi se za malo desilo da koza ugine zbog gubitka kalcijuma (rekao veterinar). vjerovatno ce biti opet trojke pa pitam sta treba da joj se daje da pojacam kalcijum ili sta se radi u tom slucaju uopste (u medjuvremenu sam joj davala kostano brasno)??? inace od hrane trenutno jede: sjeno, kukuruz (omiljeni), tikvu (nekad kuvanu, nekad ne), oguljinu od krompira(kuvanu), razno povrce (ostatke), psenicu, stocno brasno, mljeveni kukuruz.
pretjrujem li? :(
pomagajte novajlija sam, a mnogo volim te zivotinjke!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: kako povratiti kozi izgubljeni kalcijum??!! 18 feb 2012 23:53 #1730

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
Obicno zivotinjama nedostaje kalcijum odmah nakon porodjaja, a u nekom slucajevima i pre porodjaja.Kako spreciti: Obicno se ide davanjem u hrani kao sto ti dajes kostano brasno sa dodatkom stocne krede i dikalcijum fosfata u hrani ( obicno po jedna velika kasika dnevno od obe stvari u hrani).Neposredno pre porodjaja , negde 7-10 dana pre termina uskrati davanje ta dva praska , onda nakon porodjaja nastavi sa davanjem.Nadam se da ces imati koristi od mog saveta!!!
Poslednja izmena: 18 feb 2012 23:54 od znatizeljan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: marijan, magdalena2

Odg: kako povratiti kozi izgubljeni kalcijum??!! 20 feb 2012 21:46 #1735

  • marijan
  • marijan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 16
  • Karma: 0
VECER i moja se koza treba jariti uskoro ka koji dan nikada nisam drzao koze pa me zanima o prehrani dali se smije davati kozi zob u zrnju ili treba mljet i sta je jos dobro za kozu hvala
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: kako povratiti kozi izgubljeni kalcijum??!! 21 feb 2012 07:26 #1736

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
marijan wrote:
VECER i moja se koza treba jariti uskoro ka koji dan nikada nisam drzao koze pa me zanima o prehrani dali se smije davati kozi zob u zrnju ili treba mljet i sta je jos dobro za kozu hvala
Sve vam je Magdalena2 napisala cime hrani koze!U svakom slucaju bolje je samljeveni kukuruz ,a moze i u zrnu.Na vama je da odlucite.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: marijan

Oglasi za posao

veterina.info fan box