Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Nadun kod teladi

Nadun kod teladi 09 apr 2019 08:29 #16645

  • Acko899
  • Acko899's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Da vas pitam imao sam musko tele starosti dva i po mjeseca bilo se nadulo samo sam ga hranio sijenom i sisalo je kravu i bilo se nadulo dolazio vet zalijevao dao mu dve inekcije u vrat pokusao sondirati pa kad nije bilo uspjeha onda je troakirao burag i nakon toga opet mu gurao sondu i rekao je da ce tele biti dobro kao navodno prejelo se mlijekom treci dan tele je uginulo pa dal moze od mlijeka da se nadme i da ga nije slucajno sondom ozlijedio jer nakon sondiranja je tele malo krupnije disalo ..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Nadun kod teladi 10 apr 2019 17:07 #16647

  • Stojke
  • Stojke's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 26
  • Primljeno zahvalnica: 8
  • Karma: 8
Nadun buraga u primarnoj formi najcesce nastaje posle ishrane detelinama i lucerkama a redje koncetratom.Vrlo moguce da je to bio uzrok

nadun buraga ne moze od mleka.Nadun se prepoznaje po popunjenim gladnim jamama (koje se nalaze iza rebara),prvo se popuni leva strana a zatim i desna.Prejedanje mlekom je moguce i u tom slucaju ako znate da se tele nadulo zbog prevelikog unosa mleka smanjite za pola unos za par danai ako je moguce setnja teleta,kad se krece creva se bukvalno masiraju i bolje prolazi hrana,pa teze dolazo do meteorizma(naduna) creva.

Ako ste mislili da ste osteceni mogli ste traziti da se uradi obdukcija i utvrdi uzrok smrti i eventualno i naplata ako je to i bila njegova greska,ipak svi smo ljudi i svi gresimo.
Sto se tice povrede od sonde,iskreno svaka manipulacija dovodi do povrede,moguce je da je i povredio,ali ako nije probio jednjak vrlo mala verovatnoca da ga je sondiranje usmrtilo...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box