Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Problem sa kožom psa, SLIKE

Odg: Problem sa kožom psa, SLIKE 28 jul 2011 13:13 #1314

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Prvo se počne sa max dozom prema kilaži psa(ali ne više od 15 mg na psa od 30 kg.Možda bi bilo najbolje da mi kažete kolika mu je kilaža pa ću vam predložiti sistem terapije sa Vetaraxoidom(prednisolon)koji mi se pokazao izvrsnim u dermatološkim bolestima.
Obavezno preporučujem i cink (Dermazyme zinc) jer je odličan imunostimulator kože te omegu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa kožom psa, SLIKE 28 jul 2011 19:20 #1318

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
pasbig wrote:
Prvo se počne sa max dozom prema kilaži psa(ali ne više od 15 mg na psa od 30 kg.Možda bi bilo najbolje da mi kažete kolika mu je kilaža pa ću vam predložiti sistem terapije sa Vetaraxoidom(prednisolon)koji mi se pokazao izvrsnim u dermatološkim bolestima.
Obavezno preporučujem i cink (Dermazyme zinc) jer je odličan imunostimulator kože te omegu.

Ako možeš navesti primer za psa teškog 10 i 30 kg.
Zanima me još da li u ovakvom stanju davati nešto protiv gljivica? Šampon ili tablete, mada znamo svi da su tabl. mnogo toksične. Da li će se gljivice povući bez tretmana ili ako tretiramo Plivaseptom?
Hvala ti mnogo na trudu!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa kožom psa, SLIKE 28 jul 2011 22:39 #1319

  • Luis
  • Luis's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 34
  • Primljeno zahvalnica: 4
  • Karma: 0
cisto sumnjam da ce se gljivice same povuci.. i mozda bi ti bila najbolja lokalna aplikacija antimikotika i to, jako dobar, ketokonazol.. moze se naci kao sampon te tako sprovoditi i terapiju - kupanjem..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa kožom psa, SLIKE 29 jul 2011 05:26 #1320

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Pas 30 kg
1.dan 3 tbl (15 mg)
tablete se uvijek daju odjednom,a ne raspodjeljene na doze 2 ili3 puta na dan.Najbolje ih je davati ujutro između 6-8 sati radi kore nadbubrežne žlijezde jer ona je tada najaktivnija.Ako se pas i dalje češe nastavit ćemo 3 tbl davati i 2. i 3. dan, a ako se češanje smanjilo smanjujemo na 2 tbl
4.-7. dan dajemo 2 tbl
8-14.dan 1 tbl
jedan dan preskoči, pa 16.dan 1tbl,jedan dan preskoči,17.dan 1 tbl

pas 10 kg
1.dan 2 tbl
2.-10. dan 1 tbl
jedan dan preskoči,pa 11. dan 1 tbl,jedan dan preskoči, pa 13.dan 1 tbl
14.-17. dan 1/2 tbl
Uz ovu terapiju obavezno ide antibiotik isto dana koliko i terapija,ako niste u mogučnosti napraviti antibiogram onda cefalosporine.
Plivasept crveni pjenušavi:
koliko pas ima kila toliko se ml troši u jednom šamponiranju, a u jednom kupanju rade se dva šamponiranja.Svaki put šampon treba odstojati na psu bar 15 min i onda temeljito isprati.To se radi svaki 2.-3. dan ukupno 4-5 puta a onda se može nastaviti 1x tjedno 4x, i dalje 1x u 14 dana koliko god je to potrebno(npr shar-pei može cijeli život).Plivasept je odličan antiseptik za kožu i tamani i bakt i gljivice i viruse, ali ako se sumnja na gljivičnu inf kože(najčešće je to malassezia jer ona zna ovako generalizirati) onda je najbolje kupati psa u Oronazol šamponu(to je ketokonazol)Prvi tjedan se pas kupa 3x, drugi tjedan 2x i dalje 1x tjedno do izlječenja.Svaki put šampon mora djelovati bar 15 min na koži.Ovo šamponiranje može se kombinirati sa Plivaseptom ali u druge dane.
Na malaseziju posumnjamo kad pas ima jedan tipičan miris (ja bi to okarakterizirala kao mokri pas ili neki aromatični sir).
Tablete Verbinaf ili Terbinax su izbor za liječenje gljivičnih oboljenja pasa (ali loše djeluju na malaseziju,nju samo Oronazolom) vida trihofitoza i mikrosporoza.Istina je da teško padaju na jetru ali u preporučenim dozama u 14 dnevnom liječenju nikad nisam imala nekih nuspojava.Naravno opravdane su samo u generaliziranim slučajevima kad lokalna terapija ne daje uspjeha.
E sad se vračam na problem imunologije.Velika večina dermatoloških problema nastaje kao što znate radi pada imunološkog sustava, pa se opet nadovezujem na prijašnji post.Od velike je važnosti davati omegu (najbolje su mi Dermanorm kapsule) i cink tablete.Dijeta obavezno.
Evo kolege svašta sam ja tu nadrobila pa ako netko može nači nešto korisno za sebe bilo bi mi drago da mogu pomoči.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Luis

Odg: Problem sa kožom psa, SLIKE 29 jul 2011 06:52 #1321

  • moderator2
  • moderator2's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 9
  • Karma: 8
pasbig wrote:
Pas 30 kg
1.dan 3 tbl (15 mg)
tablete se uvijek daju odjednom,a ne raspodjeljene na doze 2 ili3 puta na dan.Najbolje ih je davati ujutro između 6-8 sati radi kore nadbubrežne žlijezde jer ona je tada najaktivnija.Ako se pas i dalje češe nastavit ćemo 3 tbl davati i 2. i 3. dan, a ako se češanje smanjilo smanjujemo na 2 tbl
4.-7. dan dajemo 2 tbl
8-14.dan 1 tbl
jedan dan preskoči, pa 16.dan 1tbl,jedan dan preskoči,17.dan 1 tbl

pas 10 kg
1.dan 2 tbl
2.-10. dan 1 tbl
jedan dan preskoči,pa 11. dan 1 tbl,jedan dan preskoči, pa 13.dan 1 tbl
14.-17. dan 1/2 tbl
Uz ovu terapiju obavezno ide antibiotik isto dana koliko i terapija,ako niste u mogučnosti napraviti antibiogram onda cefalosporine.
Plivasept crveni pjenušavi:
koliko pas ima kila toliko se ml troši u jednom šamponiranju, a u jednom kupanju rade se dva šamponiranja.Svaki put šampon treba odstojati na psu bar 15 min i onda temeljito isprati.To se radi svaki 2.-3. dan ukupno 4-5 puta a onda se može nastaviti 1x tjedno 4x, i dalje 1x u 14 dana koliko god je to potrebno(npr shar-pei može cijeli život).Plivasept je odličan antiseptik za kožu i tamani i bakt i gljivice i viruse, ali ako se sumnja na gljivičnu inf kože(najčešće je to malassezia jer ona zna ovako generalizirati) onda je najbolje kupati psa u Oronazol šamponu(to je ketokonazol)Prvi tjedan se pas kupa 3x, drugi tjedan 2x i dalje 1x tjedno do izlječenja.Svaki put šampon mora djelovati bar 15 min na koži.Ovo šamponiranje može se kombinirati sa Plivaseptom ali u druge dane.
Na malaseziju posumnjamo kad pas ima jedan tipičan miris (ja bi to okarakterizirala kao mokri pas ili neki aromatični sir).
Tablete Verbinaf ili Terbinax su izbor za liječenje gljivičnih oboljenja pasa (ali loše djeluju na malaseziju,nju samo Oronazolom) vida trihofitoza i mikrosporoza.Istina je da teško padaju na jetru ali u preporučenim dozama u 14 dnevnom liječenju nikad nisam imala nekih nuspojava.Naravno opravdane su samo u generaliziranim slučajevima kad lokalna terapija ne daje uspjeha.
E sad se vračam na problem imunologije.Velika večina dermatoloških problema nastaje kao što znate radi pada imunološkog sustava, pa se opet nadovezujem na prijašnji post.Od velike je važnosti davati omegu (najbolje su mi Dermanorm kapsule) i cink tablete.Dijeta obavezno.
Evo kolege svašta sam ja tu nadrobila pa ako netko može nači nešto korisno za sebe bilo bi mi drago da mogu pomoči.

Svaka cast za trud!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa kožom psa, SLIKE 01 dec 2011 19:52 #1531

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Evo još jedna slika

koa.jpg


Kolege šta mislite onako bez analize, šta je u pitanju?
Poslednja izmena: 01 dec 2011 19:53 od labovet81.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box