Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Problem sa psom!

Odg: Problem sa psom! 12 avg 2011 22:16 #1391

  • Olimp
  • Olimp's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 28
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
kakav antibotik za prociscavanje stomaka?
Za neke pse to su visoke godine,bilo bi dobro uraditi krvnu sliku i biohemiju kako bi videli na prvom mestu stanje bubrega pa i ostalih organa...
Kosti ukoliko sa daju u vecim kolicinama ili cak predstavljaju ceo obrok kod starijih pasa dovode do zatvora jer je izmet isuvise suv i tvrd...koliko je tezak pas?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa psom! 15 avg 2011 07:47 #1392

  • PROvet
  • PROvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
ako ti je pas jako drag i stalo ti je do njega,poslusaj me jer znam iz iskustva,odi na veterinarski fakultet i oni te teze slucajeve rjese lakse,imaju svu mogucu opremu i naravno svo moguce znanje.Prvo treba utvrditi tacno o cemu se radi i biti siguran u to da bi terapija imala efekat,ipak je slucaj suvise ozbiljan,dugo traje,pas trosi rezerve,manje mu vremena ostaje.Sto se tice kucnih lijekova ono sto bih ti mogao uraditi to je da pokusas ukoliko se radi o tvrdom izmetu koji je nastao kao posledica davanja kostiju,pokusati dati sluz od rize ili ulje u kolicini od 10ml,na usta,mozes ukljuciti i po jedan analgin dnevno zbog grceva.Ne davati laksanse (purgative) jer ne znamo dali se radi o nekom zapetljaju crijeva,da nebi napravio jos gore.Ako se stanje ne popravi iducih 2-3 dana najkasnije,odi na fakultet.Ja s jednim nisam uspio i uputio sam ga na vet fakultet gdje su utvrdili da je pas nekako progutao kamen koji je napravio zatvor,uspjeli su operorati i sada je ziv,vlasnik i ja smo pokusavali 7 dana i onda je on napokon odlucio se da me poslusa i otisao na fakultet,i nije neka strasna cifra bila.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa psom! 22 sep 2011 19:25 #1435

  • Kurkela
  • Kurkela's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 9
  • Karma: 0
Zeleo bih da se zahvalim svim clanovima foruma koji
su dali svoje misljenje u vezi ovog problema.
Pas je najverovatnije imao problema sa upalom mokracnih kanala,
ili kamenom u istim.
Dobio je terapiju i odlicno se oseca.
Izvukao se u zadnji cas.
Dugujem izvinjenje, za duze ne javljanje na forum.
Poslednja izmena: 22 sep 2011 19:26 od Kurkela.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box