Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: savjet za ishranu štenadi,odbijenih od flašice

savjet za ishranu štenadi,odbijenih od flašice 16 jun 2019 15:38 #16664

  • leky
  • leky's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Veliki pozdrav svima.Imam umjetno odhranjenih nekoliko štenadi,vjerojatno male ili srednje rase,odprilike starosti 8.sedmica.Pronašla sam ih izbačene kao male u blizini moje kuće,po njima je ćak kiša i susnježica padala.Iskreno nisam očekivala da ču ih spasiti ali eto uspjela sam ih odhraniti.Smjesu za ishranu sam pravila od 500 ml domačeg prokuhanog mlijeka,2 kocke šečera,supenom kašikom meda,žumancem od pačjeg jajeta i dodavala sam 2 mljevene suhe ljuske od jajeta(od morki).Hranila sam svako 2 h i sve je bilo ok.Lagano sam ih počela privikavati na suhu hranu za štenad( Quicker premium puppy mini/midi).Jedu je bez problema i svidja im se koliko mogu zaključiti ali što sam uočila da ćesto imaju veliku nuždu pa možda i do 8 puta dnevno.Ima već 7 dana kako je jedu i gotovo nakon svakog obroka imaju veliku nuždu.Oni lijepo napreduju,a več su dva puta ćišćeni od unutrašnjih parazita,kao i vanjskih.Tako mi je savjetovano,da ih čistim svake 2 sedmice do vakcinisanja.Držim ih u kuči u veoma čistom i ugodnom ambijentu u velikoj širokoj kartonskoj kutiji,koja je prostrta onim podloščima.Higijeni posvečujem veliku pažnju,jer postoji mogučnost da se u blizini mog mjesta življenja pojavila parvoviroza.Zbog toga sam na velikom oprezu,više mi je muka od dezinfekcionih sredstava,virkona i ostalog :D Što se tiče vakcinacije ja sam planirala u ovom periodu vakcinaciju i revakcinaciju ali velika je vjerovatnoča da oni nisu svi istog uzrasta,jer izgleda da su pokupljena i odbačena štenad iz dva legla,pa mi je savjetovano da ih pazim i hranim i pripremim za vakcinaciju kad budu imali 3 mjeseca.Uz suhu hranu im povremeno dodajem junior konzervu ili junior kesicu a za imunitet im dajem u malo meda po jednu kap propolisa( vodeni rastvor) i po malo čistog kokosovog ulja.Zanima me da li je u redu da oni imaju toliko velikih nuždi dnevno(nije proliv,več ono šteneča stolica).Da li možda to znači da im ta ishrana ne odgovara a to je jedina premium hrana na našem tržištu.Naravno ako može preporuka i savjet u vezi njih ako im mogu pomoći na još koji način.Svima Vam se unapred zahvaljujem :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

anketa za setnju 12 jan 2020 17:47 #16700

  • Milena9994
  • Milena9994's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Poštovani forumaši,
Bio bih vam zahvalan ako biste ukoliko imate psa kao ljubimca popunili anketu o čuvanju i setanju pasa, 1min max traje.... hvala unapred

docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdqe23C...bTaopMz_1hQ/viewform
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box