Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Sepanje psa

Sepanje psa 30 jan 2012 15:10 #1664

  • Ziksa028
  • Ziksa028's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Imam stene zlatnog retrivera starog oko 3 meseca, u zadnje vreme primetio sam da malo uvrce na unutrua zadnju levu nogu prilikom hoda, a inace je jako zivahna i dosta skace bez obzira na taj problem sa nogom. Drzimo je u stanu i nisam je pustao da ide stepenicama, vec je nosim kada je izvodim napolju, jedino ispred zgrade je pustim da se popne na stepenice, ali to su 3 stepenika. Da li je to jedan od simptoma dispalzije kukova (kolika je verovatnoca da je dispalzija) ili mozda neke male povrede. Ovde kod nas nemamo uslova da izvrsimo neki strucniji pregled kukovao kao ni snimanje kukova.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sepanje psa 31 jan 2012 09:43 #1665

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Rano je još govoriti o displaziji u toj dobi.Prvi RTG snimak se može napraviti tek sa 1 god starosti,ali se može štošta učiniti do te dobi(pa i do 2,5 god kad otprilike završava rast tih kasnozrelih pasmina).Kvalitetna prehrana(superpremium pseće hrane),vitaminsko mineralni dodaci(po mom iskustvu još uvijek je najučinkovitiji VMP od Bayera) i GAG dodaci(Canina Canhidrox TBL,ili Caniviton) mogu izvrsno usporiti event.displaziju i omogučiti pravilan rast i razvoj.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sepanje psa 07 feb 2012 12:05 #1675

  • Ziksa028
  • Ziksa028's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Da ne bi postavljao novu temu, postavicu pitanje ovde jer mislim da je vezano i sa Vasim odgovorom. Interesuje me da li bi bilo potrebno ishrani dodati i tablete kacijuma, a hranu koju mu dajem tj. granule u sebi sadrze 1,2% kalcijuma, e sad koliko bi tableta kalcijuma ja mogao da dodam ishrani a da se ne pretera, jos jednom da napomenem da je u pitanju stene od 3 meseca, Zlatni retriver.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sepanje psa 07 feb 2012 19:42 #1676

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Dakle to sve ovisi koju hranu pas jede,ako je to pseća hrana superpremium kvalitete i uz dodavanje gore navedenih preparata nije potrebno dodavati posebno preparate kalcija.Ta hrana je dovoljno obogačena kalcijem ali bitniju uloguoovdje igra AD3E vit koji veže na sebe kalcij i tako se on uspješno odlaže u kosti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box