Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: šuga kod pasa

šuga kod pasa 25 apr 2012 11:41 #2133

  • kira hn
  • kira hn's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 6
  • Karma: 0
Postovani imam pitanje: nabavili smo macu za koju nismo znali da je oboljela od macije suge, koja je presla i na ukucane i na pse. U stvari cim smo uocili proble psima je vet.dao prazimektin odmah a nakon par dana i ivermectin. Taj ivermectin je dat u subotu, znaci prije 4 dana. Od tada se psi malo jace cesu, a inace su dobro. Maca je tretirana prazimektinom i advocate-om.
Interesuje me sledece: da li su psi i dalje zarazni? I da li oni opet mogu da dobiju sugu obzirom da se maca i dalje lijeci? Da li bi bilo dobro da i pse nakapam advokate-om? U pitanju su AST od skoro 2 godine i mjesanka pekinezera i joksirca od 3.5 godine?
Poslednja izmena: 25 apr 2012 11:42 od kira hn.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: šuga kod pasa 25 apr 2012 12:07 #2134

  • kira hn
  • kira hn's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 6
  • Karma: 0
tek sad vidim da nisam temu postavila gdje treba pa molim admine da je premjeste
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: šuga kod pasa 25 apr 2012 16:28 #2136

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Suga se ne da sanirati nakon samo 4 dana.
Zivotinja je "zarazna" sve dok ima bilo kakvih simptoma, odnosno dokle god postoje sugarci na njoj.
Posto se lece svi istovremeno, ne bi trebalo biti bojazni od ponovnog zarazavanja iste zivotinje.
Kupanje zivotinje(adekvatnim preparatima) je bolji nacin za lecenje suge od ovog kapanja raznim preparatima, ali ima kolega koji forsiraju te novije preparate, sa promenljivim uspehom.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box