Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Cane corso

Cane corso 07 jan 2014 12:17 #4971

  • branka912
  • branka912's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Podrzavam to,ja vec mesec ipo dana odugovlacim sa kupiranjem i onda kad konacno odlucim da necu,procitam da se rep obavezno kupira jer je jak i u starijim godinama im smeta zbog kicme,teze se krecu,da su im usi velike i sklone infekcijama kad se ne kupiraju i jos brdo stvari...i kome onda verovati :O
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cane corso 07 jan 2014 16:46 #4975

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ako je ta informacija da je rep jak i da smeta jedini razlog, nemojte...Ta informacija jednostavno nema veze sa istinom.
Istina je sledeca: kod zivotinja bez repa je utvrdjeno da cesce imaju problema sa paraanalnim zlezdama. To je veoma poznato i cesto stanje, ali je u najvecem broju slucajeva jako lako za terapiju i nikako ne ugrozava zivot.
Sa druge strane, zivotinje sa nisko nosenim repom( rep trlja o zadnjicu bukvalno), cesce oboljevaju od infekcija jednih drugih zlezda, koje se zovu perianalne i za razliku od prethodnih, nalaze se na kozi oko analnog otvora. Takodje lako za terapiju, ali se javlja mnogo redje od upala paraanalnih zlezdi.
Kao sto se da videti, sve su to malte ne normalne pojave kod pasa i verovatno ce svaki pas proci kroz to u zivotu. Nikakve ozbiljne stvari tipa otezano kretanje, smetanje u bilo kakvom obliku i sl.
Usi: zivotinje koje imaju klopave( opustene) usi, usled slabe aeracije spoljasnjeg usnog kanala cesce imaju infekciju istog. Opet cesta i laka stvar( ako se ne zapusti skroz), koja se da prevenirati higijenom usiju. I opet je jako bitno da ni to ne ugrozava zivot.
Sad, kome verovati... Medicinskim cinjenicama ili raznim drugim forumima i informacijama koje se tamo mogu naci, a od kojih se strucna javnost najezi...
Ipak, za nepostovanje zakona koji je i kod nas vazece, u civilizovanim zemljama se placa kazna, gubi licenca i ide u zatvor, tako da zbogom veterino, dozivotno.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cane corso 15 mar 2014 21:19 #5131

  • slacko
  • slacko's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
:laugh: Imam štene cane corso,devojka,9 meseci nije mi ni palo na pamet da je seckam,ne vidim da je ikakav propust, jeste da repom obara sve sa stola al nikakva šteta,ne razumem tu potrebu da kupiraju štenad ni pre donošenja zakona a pogotovu sad posle...ali dobro...mo+da ja ne vidim prednosti kupiranja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box