Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Opadanje dlake kod Njem. ovcara

Opadanje dlake kod Njem. ovcara 25 nov 2013 17:40 #4846

  • Joge
  • Joge's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Poštovani,

Pišem Vam u nadi da će te mi pomoći kako da riješim problem opadanja dlaka kod Njem. Ovčara.
Imam psa koji je star 10-ak godina i ljetos je imao problema sa buvama a nakon toga počela je opadati dlaka.
Zvao sam lokalnog veterinara, koji mi je rekao da je najvjerovatnije šuga u pitanju te mi dao šampon kojim treba da ga dva puta okupam i kao posle će sve biti Ok... Nažalost zima ide, psu sve više dlaka opada, a ja neznam šta da ćinim. Da bi Vam bolje "približio" problem napravio sam dvije slike, gdje se vidi da pas sa dlakom na glavi nema nikakvih problema ali isto tako na drugoj slici se vidi da na leđima ima vrlo malo rijetke dlake... Slike sam zakačio u prilog, te Vas molim za pomoć.

Postoje li neki preparati koje mogu da kupim u ZOO buticima ili veterinarskim stanicama, lijekovi, šamponi, način ishrane i sl... (da napomenem da ga do sada nisam hranio kupovnom hranom)

Molim Vas pomozite
Pozdrav !

IMG_1568.JPG


IMG_1565.JPG
Poslednja izmena: 25 nov 2013 18:41 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opadanje dlake kod Njem. ovcara 25 nov 2013 21:57 #4847

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ovo je tako uznapredovalo i to u najnezgodnije vreme, u zimu...
Postoji preparat koji se zove Amitraz i imaju ga kolege veterinari. Dakle, do prvog kolege po preparat i da Vam kaze kako se dozira.
1-2 kupanja u ovakvim slucajevima ne znaci nista. Potrebno je visenedeljno lecenje. Na svakih 7 dana, bar 6 nedelja.
Za detalje, kao sto rekoh, obratite se najblizem veterinaru.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opadanje dlake kod Njem. ovcara 26 nov 2013 10:56 #4850

  • Joge
  • Joge's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Poštovani.

Hvala na brzom odgovoru.
Znači bez obzira na zimu smijem kupati psa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opadanje dlake kod Njem. ovcara 27 nov 2013 00:11 #4854

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Po zimi nije pametno kupanje, ali dok prodje zima a ovo se ne suzbije, ko zna sta ce biti sa tim jadnim psom. U principu, posto se mora ovo uraditi, pametno je i cak jako pozeljno psa drzati u zatvorenom prostoru i tu ga okupati i sacekati dok se dobro ne osusi, pa tek onda pustiti napolje. Na zalost, on ima tako malo dlake da to susenje uopste nece biti problem.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box