Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: canceri i veterinari

canceri i veterinari 11 feb 2014 15:06 #5056

  • helena13
  • helena13's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Mom psu vise nije potrebna pomoc. Ima metastazu cancera na plucima, borimo se alternativnom medicinom i necemo odustati. Pisem samo zato da bih pomogla drugima. Prosle godine u martu imala je cudan kasalj, pozvali smo veterinara telefonom , on nam je rekao da je to virusni kasalj i dao nam preporuku za antibiotik i sirup. Popila je terapiju i prestala da kaslje. posle par meseci kasalj se vratio, s tim sto je bio povremen. U oktobru odlazimo kod veterinara koji je poznat u Novom Beogradu. On je pregleda, uzme krv i kaze da je najverovatnije srce, ali da ce javiti telefonom rezultate krvi. Sledeci dan zove, potvrdjuje slabost srca i preporucuje lekove enalapril 10 2x1 i lasix 2x1. posle nekoliko dana njoj je jos gore. Na internetu nadjemo kliniku na Vracaru i odvedemo je. Tamo nas profesionalno prihvate, izvrse pregled, urade rengen pluca i pronadju tamniju povrsinu na jednom delu pluca. Daju nam terapiju i zakazu kontrolu za 4 do 6 nedelja. Nisu odbacili mogucnost kancera ali mi nismo imali dovoljno novca da izvrsimo sve pretrage.Mi smo morali na put, nasi prijatelji koji su je pazili odvedu je kod eminentnog veterinara (poznatog u Bg-u) odnesu mu snimke sa rengena, on je pregleda, kaze da su pluca u redu, ali da je srce u problemu.Daju joj silne lekove za srce, od kojih joj ne bude nista bolje. Vratili smo se sa puta bila je u uzasnom stanju, vodimo je u kliniku ponovo i na zalost utvrdjena je metastaza na plucima. Oprezno s veterinarima. Nisam napisala imena jer koliko vidim svi su licencirani.\vrlo rado bih napisala ime klinike ali nemam njihovu dozvolu. Koga tuziti, sve sto hocu to je da moj pas ostane ziv. Helena
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

canceri i veterinari 12 feb 2014 17:58 #5058

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
Otac moje supruge je jednog dana iznenada dobio poremećaj pamćenja, opažanja i motorike. vodili su ga kod uglednih lekara i oni su rekli da je u pitanju poremećaj cirkulacije. dali mu terapiju i mesec dana sjajno hranili tumor. onda je išao na CT. Dobio dijagnozu koja ga nije vodila nikuda. Zatim je išao kod drugog, pa kod drugog, pa kod drugog...i na kraju su mu rekli da je GB. Žalimo slučaj, rekoše, stvarno ništa tu ne može da se uradi. Malko su mu otvorili glavu, ušili je kao nogama da su to radili (ja u štali sa sijalicom od 40W u sred noći bolje šijem), pretvorili ga u biljku, poslali ga kući bez hemoterapije i pustili da umre u agoniji. A moja supruga je samo htela da on poživi još koju godinu, da ga unuci malo bolje upoznaju.
Ja ne kažem da je Vaš pas ikako smeo da dobije pogrešnu dijagnozu i terapiju, ali Vi ne možete ni da zamislite koliko je nekad teško doći do razotkrivanja oboljenja. Veterinari sa kojima ste sarađivali su želeli samo najbolje za Vašeg psa i Vas... Ako mislite da možete bolje, napravite naučni rad i upoznajte medicinsku javnost sa rezultatima. Ako to nije slučaj, odaberite veterinara kome ćete ukazati poverenje i budite sigurni da će on/ona učiniti sve što je u njegovoj/njenoj moći.
na psu rana...
Poslednja izmena: 12 feb 2014 18:00 od primus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

canceri i veterinari 12 feb 2014 21:06 #5061

  • helena13
  • helena13's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Postoje doktori koji ne rade svoj posao kako treba. Isto tako i veterinari, ja samo skrecem paznju da ima i takvih povrsnih veterinara, imam dokumentaciju ali nikoga necu tuziti, nemam zivaca za to, a i od toga Lei nece biti bolje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

canceri i veterinari 14 feb 2014 01:19 #5066

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Kao sto rece kolega Primus... I opisa tragicni primer, sa kojim je, na zalost, upoznat iz prve ruke. Ja samo da nesto dodam, bez da navodim lekarske greske na ljudima koje sam ja poznavao, a vise nisu medju nama...
Eminentnost kolega ne garantuje 100% tacnu dijagnozu i uspesnu terapiju. Stvar druga: tehnicka dostignuca vezano za medicinsku opremu koja se koristi u veterini( u vecini slucajeva), nije ni prici opremi koja se koristi u humanoj medicini. Ovo se odnosi na Srbiju, ne na civilizovane zemlje sa normalnim standardom.
Jednostavno, vise sam kivan na kolege iz humane medicine zbog njihovih propusta. Takodje, zalim za svakom pogresnom dijagnozom kolega veterinara, jer se to vrlo brzo pojavi na forumima( sa imenom i prezimenom, nazivom ambulante ili klinike...). Uspesne terapije, "vadjenje iz rupe" otpisanih zivotinja i slicne postupke vise slicne delu Supermena nego obicnog coveka, vrlo, vrlo retko neko javno spomene. To doprinosi sirenju negativne slike o citavoj struci, ali ovo je slobodan forum i tu smo da slobodno iznosimo svoja misljenja.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

canceri i veterinari 16 feb 2014 13:06 #5074

  • helena13
  • helena13's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Dragi moj gospodine, pa ja nisam napisala ni jedno ime, valjda vam je jasno da nemam nameru da upirem prstom, oni ce se vec prepoznati sami, ali kad smo vec kod toga da se dobra dela ne pominju... Hvala veterinarki Nikoleti, i klinici Novak za sve sto cine da bi pomogli Lei.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

canceri i veterinari 16 feb 2014 16:29 #5075

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
lepo je sto ste pohvalili kolegenicu, ali...uz duzno postovanje: Vi ne znate koliko je meni (na primer)lakse dati dijagnozu kad pre mene drugi veterinari ispromasuju... ja samo kazem u sebi: ako nije to sto je rekao Pera i nije to sto je rekla Ana, onda mora da je bas OVO! i budem genije, a kolege pojma nemaju.
u sustini, nije vazno KO je u pravu, vazno je da Vi budete zadovoljni a Vasa zivotinja zdrava.
a medicinske nauke i zanati nisu laki za praktikovanje.
Zelim Vam srecu u lecenju Vaseg psa
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box