Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Sta da dam belom pulinu da jede kod problema sa stomakom?

Sta da dam belom pulinu da jede kod problema sa stomakom? 24 maj 2014 20:48 #5261

Pas je star 2 godine i dva, tri puta je imao sledeci problem .Zalepi mu se stolica za guzicu kao da se zapece i onda nervozno trci i sakriva se od mene .Ja sam mu stolicu skidala i odsekla dlake oko anusa ali je on i dalje bio nervozan .Videlo se da ga nesto boli.Prosli put je veterinar rekao da su mu stala creva i da mu ne dajem masnu hranu i kosti Dobijao je pet dana inekcije i dosao je sebi.Sada opet ista prica .Prvi put je bio i na dijeti samo pirinac sa belim mesom.Sada opet isto.Ja ne znam koju hranu da dajem mom psu kada ozdravi. Molim da me posavetujete. Hvala. Redovno ga cistim od parazita , on nece da jede hranu za pse,granule a ni salame za pse.Jeo je pre pilece nogice za dorucak ali sam mu ukinula kada se prvi put razboleo.Zadnjih par dana sam mu davala pilece kosti pa se bojim da nije to ponovo izazvalo sve te nevolje kod njega .Zasto ima sve te probleme ?:(
Poslednja izmena: 24 maj 2014 20:51 od Lotosov.cvet13.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Sta da dam belom pulinu da jede kod problema sa stomakom? 25 maj 2014 00:25 #5264

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
"Higijensko sisanje" predela oko analnog otvora i to bez zaljenja. Dakle, osisati siroko i na sto krace u sto sirem krugu oko anusa.
Onda pozovete veterinara koji kada vidi tako nesto, osim sto da inekcije, uzme i isprazni paraanalne vrecice, koje su u tim slucajevima uvek pune i jako bolne( to je to sto ga je bolelo i ako je taj slepljen izmet uklonjen).
Sam problem sto se izmet "zapece" je uzrokovan neadekvatnom konzistencijom izmeta, kao i samim karakteristikama dlake kod pulina i slicnih pasa. Ukovrdzano, gusto i uvek postoji sklonost da se tako nesto slepi i zalepi.
Sto se ishrane tice, granule iole krstene su najbolje. Posto granule nece, potrebno je probati da se mesaju sa hranom koju rado jede ili da se daju nakon potapanja u mlaku vodu.
Ako pas dugo ne konzumira kosti, pa mu se iste daju, to kod osetljivijih pasa moze dovesti do redjeg izmeta, koji moze tako da se slepi i napravi problem.
Savet je probati jednu po jednu vrstu hrane( kako gotovih granula tako i to iz domace radinosti sto hoce da jede) i utvrditi sta izaziva redji a sta normalni izmet kod njega.
Sustina: cvrsti izmet se nece slepiti i nece biti problema. Cvrsci izmet je normalan za pse. Redji izmet izaziva takav problem, ali nikako nije znak da su "stala creva" i da se ne zna sta ce se dalje raditi.Inace, same kosti nisu adekvatna hrana za pse. Jedino sto se savetuje su pileca ledja. Cevaste kosti, na pr. pilece noge) nisu preporucljive ni za zdrave pse.
Uz pileca ledja je moguce kombinovati skoro svo povrce( izuzev pasulja i drugih mahunarki i ne preterivati sa krompirom). Takodje, hleb nije idealna hrana za pse, ali ga je moguce umereno dodavati da bi hrana koju pravimo dobila na gustini.
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 25 maj 2014 00:30 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Lotosov.cvet13

Oglasi za posao

veterina.info fan box