Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Da li je ovo šuga ili nešto treće?

Da li je ovo šuga ili nešto treće? 28 jun 2014 17:34 #5316

Naime moja Mrvica je krenula pre jedno tri nedelje povremeno da se češe i to da se drapa! Onako baš baš. Naročito u predelu oko ušiju i po ušima, a nekad idonji deo leđa, a nekad liže prepone, šape. Ali uglavnom se drapa po vratu i oko ušiju. Duša me boli kada je vidim kako se češe. Naime, ranije sam primetila da ima nešto tvrdo na uhu. Ja sam mislila da joj je to čip (nemam mnogo iskustva, ona mi je prvi pas i ima godinu i 4 meseca. Nikad ranije nije imala ovaj problem. Međutim ja rekoh daj da vidim može li se to malo oderati i ja uzmem noktom kad ono otpadne mla krastica sve sa kojom dlačicom. I onda vidim da to i nije tvrdo jako, već kao neka veća blanda ali kompaktna onako dosta tvrda kao popunjena, ne znam kako da objasnim. I to je neke rozikaste boje. Ona je šugu mogla dobiti jedino u šetnji, jer sve mora da njuši i često se njuška sa lutalicama. Jako je hiperaktivna. A inače smo u stanu i da stvar bude gora ona spava sa mnom u krevetu! Inače redovno je vakcinišem, stavljam zaštitu protiv krpelja i buva...Buve nisu! Bila sam prošle nedelje kod vet, ali on to nije ni video. Na moje insistiranje joj je pregledo unutrašnjost ušiju onim aparatom za uši i rekao da su skroz čiste, gledao je i kožu, nema crvenila, ni ja nisam videla crvenilo. E sad,moguće da se njoj koža peruta, jer čitam da to hoće ako je šuga. Evo ovo su slike tog na uhu. Upravo sam ga slikala.


DSCF7297.JPG
Prilozi:
Poslednja izmena: 28 jun 2014 17:37 od Sunbutterfly.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Da li je ovo šuga ili nešto treće? 25 avg 2014 16:41 #5421

Sunbutterfly, meni se čini da je ovo bio krpelj. Da li se Mrvica još češa?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box