Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: neuroloshki znakovi

neuroloshki znakovi 04 jan 2015 16:01 #5611

  • Aki i ja
  • Aki i ja's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 13
  • Karma: 0
Molim za savjet.Prije nekoliko mjeseci psu mi se desilo neshto chudno a evo danas opet.Lezhi normalno odjednom skochi i kao da je nestabilan nekih min da ne zna gdje je ili ne zna na koju ce stranu. Ne znam kako to da objasnim....Ni prije ni poslije toga nije dezorjentisan ili uplashen ili slicno...Samo na kratko izgubi koordinaciju pokreta...Shta da radim? :( Hvala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

neuroloshki znakovi 05 jan 2015 07:31 #5613

  • lili
  • lili's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Nemam savjet za tvoj psa, nego koristim tvoju otvorenu temu da i ja uputim pitanje za svog psa.
Prije 5 dana kupila sam stene Zlatnog retrivera starog 4 mjeseca. regristrovan sa papirima. Receno mi je da je imao alergiju na drugu vakcinu, da su mu radili nalaze i da se cekaju rezultati kako bi se znalo na sta je alergican. Sestrica mu je umrla od ove alergije i jedino njih dvoje su pokazali alergiju od citavog legla. Ostala mu je kvrzica sa strane na mjestu gdje je primio vakcinu. Dobio je dva puta C3 vakcinu i na drugu je reagovao alergijom. Danas zvala veterinara da pitam koje je simptome imao i kaze neke sitne neuroloske te suzenje ociju.Isto je rekao da je zdrav pas, da po njemu moglo bi mu se dati parvo vakcina. Na moj upit a sta ako je na nju alergican, on kaze da ne vjeruje da su rijetki slucaji ali da ne garantuje 100% te da se nalazi cekaju i tad ce se znati na sta je alergican. Meni nista nije jasno a nebi da rizikujem, pa cu sacekati te nalaze. Pas od juce malo bljucne neku zuckastu pjenicu i danas isto. Jede normalno odspava te nakon par sati kad se napije vode i obraduje bljucne malo. Prvih 3 dana ovo se nije javljalo. Sad razmisljam koji mu je vrag jer ga pazimo zato sto nije prosao kroz vakcine, pazim da nesto u dvoristu ne pojede, mada pokusa zgrabiti list, travku, drvce, ja to vadim iz usta. Bojim se da nije prehlada stomaka? Ne pokazuje druge znakove i simptome. Kod nas su sada velike vrucine, on lezi na plocicama jer mu je tu najhladnije. Pokusavam da lezi na peskiru, djaba on odmah sidje.
Molim veterinara da mi objasni oko ovih vakcina C3 i njegove alergije na drugu C3 vakcinu? Da li sam pogrijesila sto sam uzela stene, da li postoji mogucnost da bude alergican i na ostale vakcije? Ima li toga u vasoj praksi? Da li su mogle ostati posljedice ove alergije na njega i koje bi to mogle biti, da obratim paznju? Sacekat cu nalaz pa cu napisati izvjestaj i sta je ovo bljuckanje, na sta sad treba da obratim paznju?
Jos da napomen da kod steneta ima traga od suzenja oka i to jedno malo vise ali i drugo malo. Potamnila dlaka od tragova suza. Znam da kod straijih retrivera ima tih tamnim tragova od suza ali kod stenaca nisam sigurna? Otisla bi kod nekog dobrog veterinara samo mi dajte upute sta da pitam ili mozda da trazim neke dotatne pretrage?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

neuroloshki znakovi 11 jan 2015 21:49 #5640

  • Aki i ja
  • Aki i ja's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 13
  • Karma: 0
Nazhalost Lili nama nema odgovora.Zhao m je shto ti ja ne mogu odg. Ali idemo dalje.Snaci cemo se. Poz tebi :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

neuroloshki znakovi 12 jan 2015 12:34 #5642

  • lili
  • lili's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Niko se ne javlja. Ja cekam nalaze iz labaratorije da vidim na na sta je konkretno moj pas alergican? Vec mjesec dana kako je krv data na analizu i jos nema nalaza a u pitanju je Sydney. Sad ti vidi koliko su ovi ekspeditivni. Sutra ih zovem pa cu im reci da cu pozvati TV da objave kako nista ne rade, da se zna, da idu u druge klinike. Ja cu saznati za svog psa, bar ovdje ima klinika i veterinara koliko hoces, samo treba otici u prave ruke.
Kod tvog psa prvo sto sam pomislila da nisu to znaci epilepsije ali pocetna faza. Prati psa i pisi datume i vrijeme kad mu se to desi, koliko dugo to traje, kako se tada ponasa? Kad nadjes dobrog veterinara i sve mu to kazes po datumima i duzini kao i opisu ponasanja, sigurna sam da ce moci da odgonetne sta je uzrok? Sjecam se da je moja poznanica i njen klabrador u pocetku pokazivao takve znake i to se pojavljivalo rjedje. Obicno bi krenulo kad se uplasi ili, zvono na vratima ili kucanje, neki okidac treba da se ovo pojavi. Kasnije je pokazivao znakove epilepsi, trzanje, ljuljanje i to na nogama stoji, oskolaci oci, zjenice ogromne, dahce, ma jedva ga polozimo na bok i drzimo da se jadnik ne izudara kolko se njihao i bacao. Ti napadi su bili rjedji pa su sve cesce i nazalost duze trajali. Sve je pokazivalo na epilepsiju i veterinar joj je to rekao ali ona je zeljela da cuje nesto drugo pa je isla drugome koji joj je rekao da je ukljesten nerv na kicmi i ona je to prihvatila kao njegovu dijagnozu. Nazalost ona je dobila tri mozdana i ostala da zivi kao biljka domu a labrador je zavrsio kod druge prijateljice. Tamo mu je stanje bilo sve gore kako je bivao stariji tako da je dnevno imao po 50 napada. Morali su ga uspavati. Mozda da su od pocetyka lijecili epilepsiju da nebi doslo do ovakvog pogorsanja. Ima pasa koji uz terapiju zive normalno bez napada. Procitaj malo o epilepsiji i simptomima pa uporedi sa tvojim prom, mozda ces nesto iz toga vidjeti.
Sretno tebi i tvome ljubimcu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box