Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Ženka van tjeranja privlači mužjake

Ženka van tjeranja privlači mužjake 19 feb 2011 02:17 #502

  • woody
  • woody's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Pozdrav svima od novog člana, nadam se da će neko moći da mi pomogne.
Imam ženku labradora, staru 4 god., van tjeranja (zadnje tjeranje krajem novembra 2010.). Nije se štenila. U zadnjih 20-ak dana primjećujem da se mužjaci intenzivnije interesuju za nju, 'zalijepe se nosem' na njenu 'intimnu zonu' a neki od njih pokušavaju da naskoče na nju.
Ona ne pokazuje nikakve promjene u ponašanju, nikakve promjene spoljnjih genitalija, nema sekreta, mokri jednako učestalo kao i ranije, sve u svemu- djeluje kao zdrav pas.
Molim sve koji mogu imati neku ideju o tome šta ovdje može biti u pitanju- da napišu par redova.
Zahvalan!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Ženka van tjeranja privlači mužjake 19 feb 2011 13:05 #505

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
Od kada je pocelo to ponasanje,da li se stenila do sad,koliko puta,dali su svi okoti bili ok,mislim bez komplikacija,u kakvoj je kondiciji,koliko ima kilograma....Moras da das vise bitnijih informacija o njoj!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Ženka van tjeranja privlači mužjake 19 feb 2011 14:47 #506

  • woody
  • woody's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Stevo Ćuso dr vet.med. napisao/la:
Od kada je pocelo to ponasanje,da li se stenila do sad,koliko puta,dali su svi okoti bili ok,mislim bez komplikacija,u kakvoj je kondiciji,koliko ima kilograma....Moras da das vise bitnijih informacija o njoj!

Pa, već sam napisao većinu toga- nije se nikada štenila, ima 4 god. i 4 mjeseca, u odličnoj je formi, redovno fizički aktivna- odlične kondicije; za ženku labradora je ok kilaže (na gornjoj granici standarda, ali je i malo krupnija od drugih ženki). Izuzev par sitnijih zdravstvenih problema- jako zdrav pas.
Nema promjena u veličini i boji vulve, nema sekreta, nema (makar nama ljudima) neprijatnih mirisa. Redovno mokri, količinski jednako normalno kao i ranije. Opisano ponašanje mužjaka prema njoj je prisutno unazad 20-25 dana.
Ako je potrebno još nešto od info- recite.
Zahvalan!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Ženka van tjeranja privlači mužjake 19 feb 2011 16:37 #507

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
Polni ciklus ili estrus je period od jednog do drugog teranja, a fiziološki se kod kuja javlja dva puta godišnje. Polni ciklus se sastoji od četiri faze. U svakoj od faza koncentracija hormona je različita, odnosno koncentracija hormona se menja!S obzirom da je tvoja kuja negdje na granici sledeceg estrusa,mozda je doslo do nekog hormonalnog disbalansa zato sto se nije parila do sada,pa je krenula ranije u teranje,u svakom slucaju nema mjesta panici sve dotle dok se ona klinicki i fizioloski ponasa normalno,a vlasnik najbolje poznaje ponasanje svog ljubimca!
Mozes da posjeis svog veterinara,neka je pregleda,neka se uradi vaginalni bris i to bi bilo dovoljno...Nisam siguran sta zelis,ne zelis da se pari ili te jednostavno strah da se nije razbolela...
Ako zelis da je paris s dobrim muzijakom iste rase,a ne s nekim bez pedigrea,bris ce resiti problem,ostaje ti samo da nadjes muzijaka!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Ženka van tjeranja privlači mužjake 19 feb 2011 18:15 #508

  • woody
  • woody's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Stevo Ćuso dr vet.med. napisao/la:
Polni ciklus ili estrus je period od jednog do drugog teranja, a fiziološki se kod kuja javlja dva puta godišnje. Polni ciklus se sastoji od četiri faze. U svakoj od faza koncentracija hormona je različita, odnosno koncentracija hormona se menja!S obzirom da je tvoja kuja negdje na granici sledeceg estrusa,mozda je doslo do nekog hormonalnog disbalansa zato sto se nije parila do sada,pa je krenula ranije u teranje,u svakom slucaju nema mjesta panici sve dotle dok se ona klinicki i fizioloski ponasa normalno,a vlasnik najbolje poznaje ponasanje svog ljubimca!
Mozes da posjeis svog veterinara,neka je pregleda,neka se uradi vaginalni bris i to bi bilo dovoljno...Nisam siguran sta zelis,ne zelis da se pari ili te jednostavno strah da se nije razbolela...
Ako zelis da je paris s dobrim muzijakom iste rase,a ne s nekim bez pedigrea,bris ce resiti problem,ostaje ti samo da nadjes muzijaka!

Hvala na odgovoru.
Ako nisam bio jasan- strah me je da se nije razboljela, a ne da će se pariti sa nekim psom.
Na žalost, za sada nemamo uslova za njeno parenje.
Kakve su vaše preporuke- do kada nije opasno za njeno zdravlje da bude parena?
Zahvalan!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Ženka van tjeranja privlači mužjake 19 feb 2011 21:03 #513

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
Nije opasno sve dok ne promjeni fizioloske potrebe,tipa:ako smanji obroke,odbija hranu,narocito ako odbija vodu....Mislim,nije opasno sve dok se ona normalno ponasa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box