Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Bravecto-Bayer

Bravecto-Bayer 15 mar 2017 13:39 #6390

  • MaDDoG-030
  • MaDDoG-030's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Pozdrav svima.
Imam jedno pitanje, jer sam u dilemi.

Zanima me misljenje i iskustvo vezano za navedini proizvod iz naslova, rec je o Bayerovom Bravecto proizvodu?

Imam psa, Dogo Argentino, koji vec duuuuugo ima problema sa kozom,opala je dlaka na pecate duz celih ledja, lica, vrata...
Nema sta nisam koristio, vec vise od godinu dana ga leci veliki broj "veterinara" i nista...
Od nedavno su krenuli sa terapijom sa Ivermektinom i kaaao ima malih poboljsanja, predlazu mi sad ovaj proizvod ali ne znaju puno o tome...pa me samim tim zanima misljenje i iskustva onih koji su imali prilike da ga koriste, ako ima takvih, posto kazu da je noviji lek i od skoro se pojavio.

Sumnjaju da je u pitanju demodikoza kod mog psa.

Unapred hvala svima na pomoci.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bravecto-Bayer 16 mar 2017 01:59 #6391

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
Dijagnostika je majka uspeha.
Preporučio bih Vam da dođete na našu malu kliniku u Pirot...a ako niste u mogućnosti, uvek Vam je na raspolaganju Fakultet veterinarske medicine u Beogradu.
Jer, ne znam kako bi taj Bajerov lek delovao na gljivice ili protozoe...ili na antitela nastala zbog neke autoimune bolesti.
Samo pomislite: da li bi ste voleli da Vas leče nekim skupim lekom, a Vama je u stvari potreban čaj od kamilice i malo odmora?
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: MaDDoG-030

Bravecto-Bayer 16 mar 2017 08:43 #6392

  • MaDDoG-030
  • MaDDoG-030's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Hvala Vam u svakom slucaju.
Pas se nalazi u Boru, jel moze to negde blize da se odradi pa da se Vama u Pirotu posalju rezultati, ili na fakultetu u Beograd?

P.S.Svi veterinari koji su ga lecili su davali drugu terapiju, pocev od sampona, masti, lekova, injekcija...i svi odustali...sada njegovo lecenje vodi mladji veterinar, pa iskreno zbog nesigurnosti se i raspitujem.
Kada su trebali da mu daju ivermektin, niko nije znao da mi objasni sta je to, rekli su mi, kao potpisujete "ovde" da dajemo lek na vasu odgovornost, jer su nus pojave smrt psa...
Na kraju sam se raspitivao i saznao da za njega kao rasu, generalno nije opasan, vec samo za koli rase.

Unapred hvala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bravecto-Bayer 16 mar 2017 18:58 #6393

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
Poštovani, moram da naglasim da sam se šalio kada sam rekao da ne znam kako fluralaner deluje na protozoe i gljivice. Ili antitela.

en.m.wikipedia.org/wiki/Fluralaner


Hteo sam da istaknem da je lista oboljenja od kojih je moguće da Vaš pas boluje malo veća od liste koju pokriva ivermektin i...šamponi :)
Samim tim da lečenje traje već duže vremena i da je bez očekivanog uspeha, vreme je da zatražite ozbiljnu dijagnostičku proceduru.
Onaj veterinar koji bude uzeo uzorak površinskog dela kože i krv za analizu, a nakon toga da razuman komentar, imaće uspeha u lečenju psa.
Najbolji veterinari u Srbiji su moji profesori na Veterinarskom fakultetu.
na psu rana...
Poslednja izmena: 16 mar 2017 19:06 od primus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: MaDDoG-030

Bravecto-Bayer 08 jun 2017 14:03 #6425

  • marija1982
  • marija1982's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Postovani Milose, mi smo naseg mopsa kao malog izlecili od demodikoze. Nadam se da su veterinari uzeli uzorak skarifikacije tj.sa obolelog mesta se odstruze uzorak i pogleda kroz mikroskop. Bakterije demodeksa su tada vidljive. Koristili smo ivermektin i taktik (armitaz) za kupanje. Na svakih 5-7 dana smo je kupali, koliko se secam bilo je to sa njenih 7 meseci, sada ima 7 godina.Njeno stanje je bilo bas gadno, ostala nam je bez dlake i ranice su bile po celom telu. Konsultujte se sa Vasim veterinarom, nadam se da ce ovi iskustvo pomoci.
Pozdrav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box