Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Dermatološki problem!

Dermatološki problem! 08 mar 2011 09:57 #705

  • Janković
  • Janković's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Poštovani,
imam Epanijela Bretona starog oko 5 god.Izuzetnog je zravlja,živahan,pun energije sem što me muči jedan problem.Na leđima tačnije između repa i sredine leđa dlaka mu je proređena i koža potseća na ekcem( suva, sparušena,sa ranicama).Vidim da ga svrab ubija.To traje već duže vreme i obratio sam se lokalnom veterinaru kojji mi je rekao da je problem nastao zbog ujeda buva i dao mi neko mazivo.E tu je još veći problem.Moj pas je mnogo razmažen i plašljiv.Kad god bih mu to mesto namazao jaukao bi i stalno bi lizao dok ne skine sve ili bi se češao o zid.Šta da radim?Pokušao sam da napravim onu smešnu kragnu ali on ludi od toga.


Hvala!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Dermatološki problem! 08 mar 2011 13:40 #711

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Moraš poslušati veterinara i uraditi što ti je rekao ako misliš da pas ozdravi. Ako promene ne prođu za koju nedelju ili se šire poseti ponovo veterinara da mu odredi tačnu dijagnozu i terapiju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Dermatološki problem! 14 mar 2011 13:52 #762

  • boris04
  • boris04's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Veterinar ne moze da prevaspita tvog psa niti licno da primenjuje topikalnu terapiju svakom psu ponaosob 2 puta dnevno 7 dana...to je duznost vlasnika.
Snzibilisana zivotinja ne mora da ima i jednu jedinu buvu na sebi. Ako se radi o alergiji na buve.
Takodje bilo bi dobro da proredite kupanje psa ako ga kupate precesto. Korigujte ishranu jer su masne kiseline zaduzene za hidriranost koze, znaci kuvano jaje, pivski kvasdac i maslinovo ulje. Umesto toga skuplja varijanta komercijalni preparati, tablete pre svega, da ne reklamiramo nezasite gigante farmaceutske industrije.
Mozda se radi i o alergiji na neki sastojak hrane.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ornela

Oglasi za posao

veterina.info fan box