Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Epilepsija

Epilepsija 11 mar 2011 19:05 #742

  • Nemanja011
  • Nemanja011's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 1
Stene mi ima 2.5 meseca ... juce je prvi put dobilo napad ... peni na usta, mokri, kaki ( sve to istovremeno ) i kada sve to prodje juri kroz stan kao lud dok se potpuno ne umori ... desilo se dva puta da je pala , jednom je veslala nogicama, a drugi put se samo ispruzila koliko je duga ... prva cetri napada su bila u razmaku od 6h a peti napad je bio par sati kasnije ( nocas ) ... danas je sve bilo ok do predvece kada je ponovo dobilo napad ... citao sam po netu sve sto se moglo procitati ali pravi odgovor nisam nasao ... da li se epilesija uspesno leci ili ne ? ...
Drugo ... na osnovu moje price veterinar je zakljucio da ima epilepsiju, mada sam ja na internetu procitao da to mora da se ispita uzimanjem neke anamneze , a na drugom mestu sam procitao da se to utvrdjuje samo ako se uradi EEG ...
Mozete li mi pomoci i reci sta je od ovoga tacno i sta mi je dalje raditi ... nadam se da moja mezimica nema epilepsiju mada po svemu procitanom velika je verovatnoca da je ima ...
Unapred hvala na odgovoru
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija 11 mar 2011 21:09 #743

  • Willy
  • Willy's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
Epilepsija se ne leči, već se doživotno životinji daju lekovi kako bi ublažili bolest. Pošto je se javila u uzrastu od 2.5 meseca najverovatnije je urođena epilepsija u pitanju (ako je uopšte to u pitanju). Napadi se obično dešavaju u periodu odmora ili pred san.
Za postavljanje tačne dijagnoze rade se i neke laboratorijske analize kao i snimanje psa CT skenerom (koji će uskoro biti instaliran na veterinarskom fakultetu), pa ti predlažem da psa odvedeš na veterinarski fakultet da potvrde dijagnozu.
I ne bi bilo na odmet ako bi sledeći napad uspeo da snimiš telefonom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nemanja011

Odg: Epilepsija 12 mar 2011 04:48 #747

  • Nemanja011
  • Nemanja011's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 1
Willy@
Hvala na odgovoru i savetu
Odvescu je na fakultet da urade sve sto je potrebno, nego bih voleo da znam sta bih sve mogao da predlozim da urade kada je odvedem tamo ... bojim se da nebude samo povrsno pregledana pa samim tim i dijagnoza bude pogresno uradjena ... ne kazem da je neko los ili da ne zna svoj posao vec jednostavno svi smo mi ljudi i mozda profesoru bude los dan pa to samo povrsno uradi bez detaljne analize ... zna li se kada ce taj skener biti ugradjen,sa koliku verovatnoce on moze da potvrdi da li je epilepsija u pitanju ... ako to nece biti u skorije vreme ima li to negde u BG-u gde moze da se uradi ?
Jos samo jednopitanje ... a EEG ( snimanje ) sto sam citao po netu da li je to isto ili i to treba da se radi ?
P.S. Veceras cu postaviti snimke posto preko dana ona nema napade pa necu moci ranije to da snimim
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija 12 mar 2011 10:40 #750

  • Willy
  • Willy's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
Pa taj skener ce montirati (bar po njihovim najavama) u narednih 7 dana. Kad vec odes na fakultet, trazi profesora Andrica (nadji negde broj klinike za male zivotinje pa se raspitaj kad on radi) on je specijalista za to i pokazaces mu snimak, ako ga do tad napravis. Ne brini, nece on uraditi povrsno. Uradice neke osnovne preglede nervnog sistema i uzeti krv za laboratorijsku analizu, verovatno ce ti dati neki preparat fenobarbitona i reci da dovedes psa na kontrolu za neko vreme, da bi video kako reaguje na terapiju. U medjuvremenu ce taj skener biti spreman pa ce te uputiti na njega.
EEG ne znam gde se radi, nisam cuo da ga neko praktikuje, ali je pored ovog skenera nepotreban i zastareo.
Inace do sad su dijagnozu uspostavljali analizom krvi i na osnovu opisa nervnog napada.
Po simptomima koje si opisao, ja bih ovako i na slepo mogao da kazem da se radi o epilepsiji, nazalost.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija 12 mar 2011 15:05 #751

  • Nemanja011
  • Nemanja011's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 1
Na zalost po svemu sto sam procitao na netu i meni se cini da je epilepsija ... u svakom slucaju cu otici da uradim snimak pa da proverim za svaki slucaj da li to ili daj Boze nesto drugo ... tebi u svakom slucaju puuuuuuuuno hvala na savetima
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box