Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Video: Nervni simptomi kod psa

Video: Nervni simptomi kod psa 11 apr 2011 18:56 #908

  • vetnovi
  • vetnovi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 29
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: 0
Kolege danas sam na terenu imao slucaj bolesnog psa sa nervnim simptomima. Mislim da je u pitanju nervni oblik stenecaka. Pas je star 6 meseci, nevakcinisan, ima temperaturu 40 stepeni... Vlasnik kaze da pas nije mogao doci u kontakt sa otrovom tako da sam iskljucio trovanje. Snimio sam psa pa me zanimaju vasi komentari.





Drugi dan



http://www.youtube.com/watch?v=LUCi1IMswqc

NAkon okretanja psa na drugu stranu

http://www.youtube.com/watch?v=-ZmuXlhcroM

Danas sam ga uspavao:(
Poslednja izmena: 12 apr 2011 16:56 od vetnovi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Video: Nervni simptomi kod psa 14 apr 2012 16:33 #2062

  • Mirella
  • Mirella's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Karma: 1
Strashno,bash strashno.Jadan malisha :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Video: Nervni simptomi kod psa 14 apr 2012 17:19 #2064

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
na osnovu onog sto sam mogao da vidim na snimcima, vjerovatno je da se radi o nervnom obliku stenecaka. koji po knjigama daje ovakve simptome (zvakanje naprazno, "hvatanje muva", veslanje nogama i slicno....

Potres mozga bih iskljucio, jer kod njega obicno dodje do poremecaja sinhronizacije rada zjenica i strabizma, sto ovdje nisam uocio....

Sad, zanima me da li je prije ovih nervnih pokazivao neke druge simptome (digestivne, respiratorne..), jer bi ipak bilo za ocekivati da se prije pojave nervnih simptoma uoce neki drugi...
inace, cak i da se oporavio od ovoga, sasvim sigurno bi ostale ozbiljne posljedice, pa je eutanazija bila prakticno jedina opcija..

Takodje, ovi snimci mogu da budu vrlo poucni za vlasnike, sta moze da se desi ukoliko ne vakcinisu svoje pse protiv stenecaka.


p.s. bez uvrede za kolegu, ali zivotinjama sa bilo kakvim nervnim simptomima ne prilazi bez rukavica...imao sam priliku da se sretnem sa bjesnilom uzivo i nije mi bilo nimalo svejedno :blink:
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Poslednja izmena: 14 apr 2012 17:20 od DjordjeVet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Video: Nervni simptomi kod psa 14 apr 2012 17:42 #2067

  • vetnovi
  • vetnovi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 29
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: 0
DjordjeVet wrote:
na osnovu onog sto sam mogao da vidim na snimcima, vjerovatno je da se radi o nervnom obliku stenecaka. koji po knjigama daje ovakve simptome (zvakanje naprazno, "hvatanje muva", veslanje nogama i slicno....

Potres mozga bih iskljucio, jer kod njega obicno dodje do poremecaja sinhronizacije rada zjenica i strabizma, sto ovdje nisam uocio....

Sad, zanima me da li je prije ovih nervnih pokazivao neke druge simptome (digestivne, respiratorne..), jer bi ipak bilo za ocekivati da se prije pojave nervnih simptoma uoce neki drugi...
inace, cak i da se oporavio od ovoga, sasvim sigurno bi ostale ozbiljne posljedice, pa je eutanazija bila prakticno jedina opcija..

Takodje, ovi snimci mogu da budu vrlo poucni za vlasnike, sta moze da se desi ukoliko ne vakcinisu svoje pse protiv stenecaka.


p.s. bez uvrede za kolegu, ali zivotinjama sa bilo kakvim nervnim simptomima ne prilazi bez rukavica...imao sam priliku da se sretnem sa bjesnilom uzivo i nije mi bilo nimalo svejedno :blink:

Kolega, ovo za rukavice ste skroz u pravu. I meni je palo na pamet da može biti besnilo, ali s obzirom da na tom epizootiološkom području nema besnila vec nekoliko decenija prisao sam mu bez rukavica, mada znam da nije pametna odluka . Dan posle ovog slučaja bio je seminar na kojem je bilo reči o oralnoj vakcinaciji lisica i na seminaru se između ostalog pričalo o simptomima besnila, a pas sa video klipa je imao sve simptome besnila. Posle tog seminara sam zamolio vlasnika da izvadimo psa iz jame i da ga odnesem na ispitivanje u Pasterov zavod. Na svu moju sreću rezultat je bio negativan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Video: Nervni simptomi kod psa 18 apr 2012 22:46 #2096

  • dr.dzek
  • dr.dzek's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 93
  • Primljeno zahvalnica: 11
  • Karma: 1
Kolega jeste li probali mozda sa nekom simptomatskom terapijom pre eutanazije? Zanima me cisto iformativno radi sticanja iskustva i hvala sto ste nam pokazali ovaj video snimak. POZDRAV!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Video: Nervni simptomi kod psa 19 apr 2012 05:50 #2099

  • vetnovi
  • vetnovi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 29
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: 0
dr.dzek wrote:
Kolega jeste li probali mozda sa nekom simptomatskom terapijom pre eutanazije? Zanima me cisto iformativno radi sticanja iskustva i hvala sto ste nam pokazali ovaj video snimak. POZDRAV!!!

Jesam, ali sve gore i gore iz dana u dan, a na kraju sam odlučio da ga uspavam da se ne muči. Kod tako izraženih nervnih simptoma nema spasa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box