Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Usna suga

Usna suga 08 mar 2012 22:35 #1851

  • crna macka
  • crna macka's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Pozdrav, imam 2 macke stare oko 10 meseci, od nedavno se prvo jedna a zatim i druga pocele cesati oko uva. Zanima me da li to moze biti usni sugarac, i ako jeste cime smem tretirati mace. Ima jos jedan problem, zenka se parila pa sad neznam da li smem i sta da radim s njom oko lecenja a da je neugrozim ako je skotna!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Usna suga 09 mar 2012 07:07 #1852

  • miladvet21
  • miladvet21's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 111
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 4
Ne mmora da znači da je šuga, može biti i neka infekcija uha ili možda neko strano telo u uhu. NAjbolje da je odvedeš na pregled.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Usna suga 09 mar 2012 22:31 #1853

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Posto je rec o dve macke sa istim simptomima, koje su pretpostavljam u bliskom kontaktu, opravdana je sumnja na tu dijagnozu.
Moze se uraditi i pregled i potvrditi tacno sta je uzrok, mada uvek budu primesane i gljivice i bakterije.
Trebalo bi otici kod veterinara svakako, ali ako iz nekog razloga to nije moguce, moze se otici do veterinarske apoteke i na licu mesta konsultovati sta imaju namenjeno za topikalnu(lokalnu) terapiju, namenjenu ukapavanju u uvo i mazanju dela oko uva.
Lokala terapija nece ugroziti skotnu zivotinju, dakle, bezbedno je terapirati na taj nacin.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box