Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Krvarenje iz analnog otvora

Odg: Krvarenje iz analnog otvora 11 avg 2012 20:14 #2577

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
zeka wrote:
pre nekih nedelju dana je krvario 2-3 dana pa je prestao...
Ovo mene upucuje ne na ileus ( potpuni prestanak pasaze crevnog sadrzaja) vec na nesto sa dozom hroniciteta. Evo i objasnjenja zasto. Ileus( vezana creva, strano telo, tumor...) sa potpunim prekidom prolaska crevnog sadrzaja dovode do veoma drasticnih simptoma i promene opsteg stanja u okviru 48 sati.
Treba mi pojasnjenje gde macor vrsi veliku nuzdu? Uvek kuci i uvek vidite?
Za sav taj period od kad je bolestan ni jednom nije bilo hrane u izmetu, uvek samo krv i sluz??? A jede...
Pored nekog oblika neprohodnosti creva ( rendgen ili UZ), ne bih iskljucio kokcidiozu, ovako preliminarno. Parazitarno oboljenje( protozoe) koje najcesce pogadja mlade, ali desi se i da obole starije zivotinje. Prethodnih par godina je podrucje Bg-a bas bilo pod pritiskom tih kokcidija, skoro kao epidemija.
S obzirom da on ima 12 godina, a to je duboka starost za jednu macku, podlozan je svemu. Od infekcija do tumora.
Nadam se da je vec bio na pregledu i da cete podeliti sa nama sta se desava.
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 11 avg 2012 20:18 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krvarenje iz analnog otvora 12 avg 2012 00:00 #2579

  • zeka
  • zeka's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Ovo mene upucuje ne na ileus ( potpuni prestanak pasaze crevnog sadrzaja) vec na nesto sa dozom hroniciteta. Evo i objasnjenja zasto. Ileus( vezana creva, strano telo, tumor...) sa potpunim prekidom prolaska crevnog sadrzaja dovode do veoma drasticnih simptoma i promene opsteg stanja u okviru 48 sati.
Treba mi pojasnjenje gde macor vrsi veliku nuzdu? Uvek kuci i uvek vidite?
Za sav taj period od kad je bolestan ni jednom nije bilo hrane u izmetu, uvek samo krv i sluz??? A jede...
Pored nekog oblika neprohodnosti creva ( rendgen ili UZ), ne bih iskljucio kokcidiozu, ovako preliminarno. Parazitarno oboljenje( protozoe) koje najcesce pogadja mlade, ali desi se i da obole starije zivotinje. Prethodnih par godina je podrucje Bg-a bas bilo pod pritiskom tih kokcidija, skoro kao epidemija.
S obzirom da on ima 12 godina, a to je duboka starost za jednu macku, podlozan je svemu. Od infekcija do tumora.
Nadam se da je vec bio na pregledu i da cete podeliti sa nama sta se desava.
nije jos,nisam mogao da nadjem nijednog veterinara koji radi u mom gradu..tako da nadam se da nece da bude kasno najdalje u ponedeljak da ide kod veterinara...a naravno da cu da vam javim sta mu je ...
A vrsi nuzdu u posudu i da,vidimo uvek...jer nikad nije bio napolje..
I da,ja mislim da nijednom nije bilo hrane...mada danas jeste malo kakio...
ali ceo dan krvari,preko dana manje,dok uvece,mnogo...
Do sad nikiad nije bio bolestan,ovo mu je prvi put.
Hvala na pomoci..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krvarenje iz analnog otvora 12 avg 2012 22:05 #2583

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Nema na cemu... Samo da vidimo na kraju sta kaze kolega i sta mu je...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krvarenje iz analnog otvora 13 avg 2012 12:19 #2587

  • dr.dzek
  • dr.dzek's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 93
  • Primljeno zahvalnica: 11
  • Karma: 1
Kolega Hardvet je u pravu obzirom da je imao slicne simptome prosle nedelje koji su se sami povukli i da nemamo drastican poremecaj opsteg stanja zivotinje najverovatnije nije ileus, ali je svakako bitno da neki nas kolega pregleda macku.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Krvarenje iz analnog otvora 18 maj 2015 20:50 #5820

  • Venus
  • Venus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Kod mačke stare godinu dana prije 2-3 dana sam primjetila roze iscjedak, ali od sinoć je nekoliko puta krvarila iz (nisam sigurna) analnog otvora. Prvo sam pomislila da je zbog parenja, ali ovo me je uplašilo. Inače je više u kući nego napolju, ali u pjesku nisam primjetila da je vršila veliku nuždu, malu samo jednom i to juče ujutru. Otežano hoda, zadnje noge joj drhte i mjauče dok ustaje ili želi da legne. Jede slabo, donesem joj na njeno mjesto, ali odbija da pije tečnost. Davala sam joj mlijeko, vodu, čaj od kamilice ali ne želi. Da li je nešto opasno, hoće li preživjeti? Nisam u finansijskoj situaciji da bih je mogla voditi veterinaru. Molim vas odgovorite što prije.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Krvarenje iz analnog otvora 12 apr 2018 23:19 #6700

  • Shira112
  • Shira112's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Imam trudnu macu, staru godinu dana. I danas je pocela da krvari iz anusa. Da li to ima veze sa nekim trovanjem ili necem slicnom? P.s. ona je pred porodjaj, ocekujemo da ce se poroditi kroz par dana. Unaprijed hvala, poz
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box