Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Macka grize svoj rep i kao da ga se plasi

Macka grize svoj rep i kao da ga se plasi 03 nov 2014 13:37 #5507

  • Calko
  • Calko's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Postovani, molio bih za pomoc.
Imam macku, staru 5 godina. Zivi u kucnim uslovima i sterilisana je.
Pre mesec dana sam prvo primetio da joj je opala dlaka na jednom mestu na glavi, zatim se to prosirilo na trbuh, pa po bokovima i oko zadnjeg dela ledja kod repa. Pojavile su se i krastice od cesanja, sto je sve ukazivalo da je u pitanju sugarac, jer macka ponekad izadje i napolje gde ima drugih macaka. Odmah je odvedena kod veterinara i tretirana sa 2 injekcije protiv sugaraca (prva odmah i za nedelju dana ponovo)
Posle toga dlaka na glavi je porasla i na ostalim delovima je pocela rasti, ali nastali su novi problemi.
Prvo je pocela da gricka, cese, lize i skida dlaku sa zadnjeg dela ledja kod korena repa, a onda je pocela da juri svoj rep kao da nije njen. Ona rep dozivljava kao neku pretnju, kao da je neko prati i bezi od njega, tuce ga, grize, cak je i vrh repa raskrvarila.
Dao sam joj i tabletu za ciscenje od parazita, dobila je i neku vitaminsku injekciju, pa injekciju da se smiri iritacija, ali nista ne pomaze.
Veterinar joj je pregledao i analne vrecice i kaze da nema nikakve upale.
Macka jede normalno, cak se i igra kada joj skrenem paznju, ali cim ostane sama sa svojim repom pocinje muka.

Ako imate ikakvo resenje, predloge, pisite, neophodna mi je pomoc, jer ona je ravnopravni clan porodice i uradicu sve sto je potrebno da joj pomognem.
Poslednja izmena: 03 nov 2014 16:30 od Calko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Macka grize svoj rep i kao da ga se plasi 10 nov 2014 18:05 #5526

  • Calko
  • Calko's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Ima li neko od strucnijih bilo kakvu ideju sta ciniti? Da nije u pitanju neko kozno oboljenje, tipa demodikoza? Moj veterinar predlaze da joj odsece rep i ostavi samo nekih par cm, posto misli da je problem na nervnoj bazi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Macka grize svoj rep i kao da ga se plasi 11 nov 2014 01:45 #5527

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Kozno oboljenje jeste. Koje kozno oboljenje? Vrlo lak pregled, koji se sastoji od "struganja" delova koze na obodu promenjenog mesta i pregled pod mikroskopom.
Ne secite rep, ako Boga znate!
To sto se "plasi" svog repa je verovatno posledica koznog oboljenja i promena raspolozenja u smislu jurenja repa, grizenja i slicno je takodje posledica organskog a ne oboljenja na nervnoj bazi.
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 11 nov 2014 01:45 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Macka grize svoj rep i kao da ga se plasi 12 nov 2014 20:49 #5532

  • Calko
  • Calko's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Zahvaljujem vam na odgovoru. Zivim u malom gradu, pa bas i nemamo puno izbora sto se tice veterinara.
Saljem vam linkove od slika da vidite kako to izgleda:

oi61.tinypic.com/2eyi4o0.jpg

oi59.tinypic.com/2n7kxg3.jpg
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box