Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Bolesti koka nosilja

Bolesti koka nosilja 09 maj 2018 00:34 #12878

  • channel
  • channel's Avatar
Pozz, imam oko 600 koka nosilja, i unazad 10 dana su pocele umirati, svaki dan oko 10 koka. Vec 15 godina drzim koke nosilje i nikad do sada se to nije desavalo. Stare su oko 11 mjeseci, i pocele su odbijati hranu. Nosivost je pala za vise od 80%. Pozvao sam veterinara i on je otvorio jednu uginulu koku, rekao je da nije nasao nikakva ostecenja na organima, niti bilo kakve simptome bolesti. Nije nasao ni hranu ni jaja. Zakljucio je da umiru jer ne jedu hranu i preporucio da dodam ulje u hranu i pojacam soju, te da im dajem vitamine kroz vodu. Sve to sam ucinio ali situacija se ne mijenja, (zadnjih 5 dana piju vitamine). Koka koja je bolesna sklapa oci kao da ce zaspati, i vecinom lezi. Sve koke su redovno vakcinisane, higijena im je jako dobra, svjetlost prigusena, ventilacija radi stalno... Koko su u kavezima. Znate li o kakvoj je bolesti rijec i sta da radim? Unaprijed hvala...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bolesti koka nosilja 18 nov 2018 14:34 #16597

  • Cone99
  • Cone99's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 18
  • Karma: 0
Sve ti je to dobro samo one trebaju imati sad vise svetlosti. Svetlost mora uvek biti prisutna. Sto je veca dnevna svetlost to je nosivost veca. Ne znam da li ti se popravila situacija sad ali to je moj iskren savet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box