Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Zivine

Zivine 07 jul 2011 20:11 #1217

  • trebor
  • trebor's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
TRAZIM POMOC VETERINARA KOJI SE DOBRO RAZUMIJE U ZIVINE?Imam veliki problem sa nepoznatom bolesti koji mi napada samo noge petlova to vec 2 godine,prvom oboljeno pijetlu najprije mu se oduzimale nogu izgubio balans i ravnotezu tijela 10 dana se mucio tako jedva je stajao na noge zatim,nije vise mogao niti na noge,nego cijelo vreme je legnuo i crknuo je poslije mjesec dana,nakon godine dana drugi pijetao isto se obolio od noge i crknuo je za kratku vremena,poslije 6 mjeseci opet drugi pijetao koji bio snazan i misicav isto se obolio od jedne noge najprije mu se natečao zglob a zatim nit nije mogao da gazi sistom nogom a u veoma kratku vrijeme je izgubio cijeli misic ili batac ostade samo koza i kost,a zatim poslije njega isto drugi se obolio na isti nacin i isti simptomi,cudno je da ova bolest samo muzjake uhvaca.Mozda treba da napomenim da u toj vreme prije nego su dobili bolest nabavio sam ,bijele pilici koji su za meso,oni su znali da obole od noge i cesto da crknu,,JELI MOZDA OVAJ VIRUS ILI BAKTERIJA OD NJIH,,ne znam o cemu se radi,MOLIM NEKOGA KOJI NESTO ZNA NEK MI SE JAVI O CEMU SE RADI,ILI NEK MI DA NEKI SAVJET ZA LIJEKOVE,ja sam ih tretirao sa ENROCINOM,STRESSIL,GEOMYCIN,ali bez uspijeha.Radi se o rasi zivine koja se zove ,,Shamo,,.Ovu rasu drzim od 1994god.ali nikad prije nisam imao takve probleme.HVALA UNAPRIJED.


IMG_0678.jpg


IMG_0640.jpg


IMG_0641.jpg
Poslednja izmena: 08 jul 2011 19:55 od .
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zivine 24 jul 2011 22:39 #1283

  • hrki
  • hrki's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 11
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 2
Bijeli pilići su mogli da prenesu bolest koja se zove CRD. To je bolest koju ćeš prepoznati po tome što ti pilići teško dišu , hropću , padaju s nogu i na kraju ugibaju. Kod zaklane ili uginule živine, mogu se pronaći bjeličasto-žute naslage poput kožice, na srcu i jetri. Kod starije živine mogu se razviti promjene na skočnom zglobovima poput ovih na slikama.
Dijagnozu bi trebao potvrditi lokalni veterinar.
Lijek je Tilozin tartarat, u vodu za piće, 2 dana.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zivine 25 jul 2011 06:56 #1286

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
hrki wrote:
Bijeli pilići su mogli da prenesu bolest koja se zove CRD. To je bolest koju ćeš prepoznati po tome što ti pilići teško dišu , hropću , padaju s nogu i na kraju ugibaju. Kod zaklane ili uginule živine, mogu se pronaći bjeličasto-žute naslage poput kožice, na srcu i jetri. Kod starije živine mogu se razviti promjene na skočnom zglobovima poput ovih na slikama.
Dijagnozu bi trebao potvrditi lokalni veterinar.
Lijek je Tilozin tartarat, u vodu za piće, 2 dana.

Slažem se sa vama, issto sam mislio da su u pitanju mikoplazme.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box