Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Bolesna tigrica!

Bolesna tigrica! 22 feb 2012 13:25 #1740

  • Bebina
  • Bebina's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Tigrica mi je bila prehladjena i veterinar mi je dao neke praskove koje se stavljaju u vodu sto sam i uradila, mada je ja nikada nisam videla da je pije, jednom sam joj dala spricom direktno u kljun malo te rastvori ali ona se toliko uplasila da je mogla da ugine :((((( Sada je jos gore :( vise ne kija i ne dise tesko ali non stop drzi glavu pozadi tj kao da joj je iskrivljen vrat, zmuri i nema snage. Sta da radim, pomozite???? Ima li nesto sto se stavlja u hranu posto jos uvek jede jer ovo sa vodom ne pomaze???? Ja sam zastitila kavez sa svih strana, sem prednje, da joj bude toplije. Sada malo manje svetlosti ima ali valjda je bolje to nego slucajno da je opet zahvati promaja :( Razmisljala sam da joj ukljucim neku lampicu da je vise greje mada sam citala da ne bi trebalo :((((
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bolesna tigrica! 24 feb 2012 23:00 #1782

  • miladvet21
  • miladvet21's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 111
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 4
Liči na neki nervni simptom bolesti, najbolje da odeš kod veterinara za male životinje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bolesna tigrica! 28 feb 2012 23:33 #1806

  • dr.dzek
  • dr.dzek's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 93
  • Primljeno zahvalnica: 11
  • Karma: 1
Bebina nije lalko samo na osnovu tog opisa dati dijagnozu bez pregleda ptice, a takodje ni sprovoditi terapiju na daljinu, pa potrazi opet nekog veterinara u Pozarevcu, ili pitaj nekog iz tog kraja da ti preporuci nekog, jer malo veterinara ima ekonomski interes da radi tigrice ozbiljnije sto ne znaci da oni nisu dobri ako su neke druge vrste u pitanju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bolesna tigrica! 29 feb 2012 17:19 #1807

  • Bebina
  • Bebina's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
hvala puno na odgovoru u svakom slucaju, ucinicu sve sto mogu :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bolesna tigrica! 02 apr 2012 20:05 #2020

  • Mirella
  • Mirella's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Karma: 1
Svakako je najbolje odnijeti je vetu ali sama mozhesh kupiti u poljoprivrednoj apoteci Zhivamicin prashak. To su ti vitamini i stavljaju se u vodu. Zna da pomogne ako je slaba prehlada ili neki manji stres ali ako je vec dobila upalu pluca onda...nije dobro. Pozdrav uz zhelje za oporavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box