Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: исхрана кокошака носиља без ГМО

исхрана кокошака носиља без ГМО 25 apr 2012 08:04 #2132

Стручњаци за исхрану кокошака истичу да без соје нема квалитетног јајета. Делимично протеински део хране може да замени сунцокрет и евентуално сточни грашак.Али само делимично.Цело зрно соје није добро.Боља је сојина сачма.Тако сам ја разумео када ми је неколико људи из струке говорило о хранидбеној таблици.
Шта је мој проблем: Соју купујем у малопродаји и тражим да на сваком џаку буде декларација.На сајту фирме која прерађује соју у с. сачму коју ја купујем пише да они не користе ГМ соју.
Из неколико извора добио сам информацију да је сва соја од те фирме а вероватно и од осталих на нашем тржишту генетски модификована.
Да не улазим у причу зашто сам против ГМО јер то је друга тема , молим Вас за ваше мишљење.
1.Да ли је код нас сва сојина сачма ГМ ?
2.Да ли је могуће саставити квалитетну хранидбену таблицу без употребе соје ?
Хвала унапред.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: исхрана кокошака носиља без ГМО 01 feb 2013 13:03 #3898

Хм , изгледа да ретко кога интересује ова тема.
Да ли да потражим на Вет. или Пољ. факултету књигу о исхрани домаћих животиња?
Интересује ме оно што бих као нестручњак могао употребити а то је нпр. :
- Кукуруз садржи толико протеина мин.материја , толико енергије и сл. да бих могао састављати хранидбену таблицу за поједине групе живине.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: исхрана кокошака носиља без ГМО 01 feb 2013 19:48 #3906

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Knjigu o ishrani sa svim tabelama mozes sigurno naci, pa tu videti sve sto te zanima.
Onaj celavi Kostic gura GM soju gde god stigne( mislim na fabrike stocne hrane).
Kakva je situacija na trzistu izvan fabrika zaista ne znam, ali verujem da je dobar deo tog hraniva sumnjivog porekla.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: исхрана кокошака носиља без ГМО 04 feb 2013 07:10 #3957

Није толико проблем што појединци гурају ГМО. Проблем се може решити једино системски. Законом.И добро одмереним казнама које ће се и спроводити.
1.Познаник који гаји расну живину ми рече да његов брат ради у великој фирми која се поред осталог бави и производњом и дистрибуцијом сојине сачме. Он ми рече да је сачма ГМО.

2.Стручњак из једног института није против ГМО.

3.Професорка са Вет. факса није против ГМО . Она каже да није против нечега за чега није доказано да је небезбедно за људску и исхрану животиња.
Ја сам био изненађен. Па ваљда је нормалан обрнути редослед корака ка безбедној храни : Ја сам против свега што није доказано да је безбедно.
Хвала Хардвет на помоћи и подршци. Још једном да питам : на ком од факултета да тражим уџбеник ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: исхрана кокошака носиља без ГМО 04 feb 2013 22:48 #3962

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Na veterini ima sigurno, a vrlo je moguce da postoji adekvatan udzbenik i na poljoprivredi.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box