Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: klamidija kod pataka

klamidija kod pataka 21 feb 2013 18:53 #4125

  • leky
  • leky's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
veliki pozdrav svima vama!Imam jednog patka starog nesto malo vise od godinu dana,a zarazio se klamidijom,ne znam kako jer mesto gde drzim patke je dosta cisto ali nije u potpunosti zasticeno od kontakta sa golubovima!Ni jedna od pataka,vec duze vreme ne pokazuje ni jedan vidljivi simptom zaraze a preventivno im u vodu sam par dana dodavala "geomicin"za zivinu!Inace kod patka,niko strucan nije dijagnostikovao klamidiju,vec ja posecujuci razne sajtove a i ima sve simptomekoje su navedene za tu bolest!Inace sam kontaktirala lokalnu veterinarsku stanicu,trazeci upute od njih..ali se nisu ni zainteresirali da mi kazu bilo sta,cak ni da mi skrenu paznju da se i ja mogu zaraziti!A u mojoj sredini gde zivim a to je Kljuc(BIH),se ne sprovodi ni vakcinacija zakonom obavezna,pa sam morala ja kao pojedinac to prijaviti drzavnoj kancelariji za veterinarstvo!A patka drzim odvojeno u cistoj,prozracnoj i ugodno toploj prostoriji gde niko osim mene nema pristupa!Kod njega je redovno ciscenje,gotovo nakon svake nuzde ima cistu vodu i hranu!Ja mu prilazim,sa maskom preko usta i nosa i rukavicama i mislim da jos nisam nista "fasovala"!E sad da predjem na njegovu bolest,prvi simptom je bila paraliza nogu i konjuktivitis na jednom oku i smanjen apetit!Pocela sam mu oralno dakle u kljun aplicirati "geomicin" malu kasicicu,onu manju od cajne kasike i dodajem mu vitamine!Nakon pocetne terapije je delimicno prestala paraliza i konjuktivitis,a onda se pojavio tzv."nervni"oblik koji ga je drzao par sati a onda je od iscrpljenosti zaspao!Za to vreme,sam ga ja pojila vodom i davala antibiotik i malo hrane skoro u tecnom stanju!I ako je rec o patku,on se toliko bori da prezivi..tako da ni ja ne zelim odustati!Vec dva dana je bolje,apetit mu se vratio..malo ima opet konjuktiva u jednom oku,napravi par urednih koraka i onda opet legne!Ja mu i dalje dajem geomicin,jer to sam jedino mogla nabaviti i pazim na njega!A molila bi nekog da mi pomogne savetom,kako dalje a nadam se da bi mozda mogla nabaviti jos neki lek,napr.enrofloxacin ako je to moguce primeniti nakon geomicina!Unapred sam zahvalna na savetu..molim vas pomozite nam..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: klamidija kod pataka 21 feb 2013 23:13 #4127

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box