Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Da li bezbedno jesti jaja zaražene živine?

Da li bezbedno jesti jaja zaražene živine? 21 dec 2015 16:04 #6048

  • Savo
  • Savo's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Kupio sam proletos 10 pilića Srebrnog vijandota, od čega mi je 9 uginulo do septembra. Svi simptomi se poklapaju s Marekovim virusom. I pored velike borbe, ništa se nije moglo učiniti. Doduše, veterinar je pratio stanje, secirao jednu pticu ali nije 100% siguran u dijagnozu. Pilići su imali asimetrično raskrečene noge, gušili su se, gubili na težini, iako nisu imali karakteristične promene na očima. Petlići su zaostajali u rastu i kasno su operjali.
Nisu vršene nikakve laboratorijske analize. Mislio sam da će i ta jedna koka uginuti, planirao sam da dezinfekujem dvorište i kokošnjiac, i sačekam godinu dana da virus odumre. Ali ona je savršeno zdrava, nikada nije pokazivala sipmptome (neke) bolesti, vesela je i odlično jede, i sada ne znam šta bih! Počela je da nosi...Čitam po nekim stranim sajtovima da se bolest ne prenosi preko jaja i mesa, ali mi je ipak neophodno mišljenje stručnjaka, pa Vas molim da mi odgovorite: Da li se jaja ove koke smeju jesti? Da li od takvih jaja, i u tom okruženju, uopšte može biti zdravih pilića, ako se bude jednom raskvocala i izvela piliće?
Poslednja izmena: 21 dec 2015 16:06 od Savo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Da li bezbedno jesti jaja zaražene živine? 23 dec 2015 14:48 #6056

  • Savo
  • Savo's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Ne zna niko? :unsure:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box