Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Izbacivanje ploda kod prvotelke

Odg: Izbacivanje ploda kod prvotelke 13 maj 2012 21:26 #2200

  • Medzid
  • Medzid's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 63
  • Karma: 2
Dao sam vitaminsku inekciju i prasak za gliste. pre 10 dana i dalo je rezultate. Dalje kod tog teleta oprskao sam ga etiolom veoma razblazenim ono se lizalo valjda i tako se otrovalo da tesko da ce mi preteci sta da mu dam molim za pomoc.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Izbacivanje ploda kod prvotelke 13 maj 2012 22:14 #2201

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Naravno da je dalo rezultate, kad si pitao. Za ovo nisi pitao i na svoju ruku izazvao trovanje.
Etiol je preparat za unistavanje stetocina, ALI NE NA ZIVOTINJAMA!!!
Za upotrebu na zivotinjama postoji VETIOL !
Sad imas trovanje organofosfatima, zvanicno, ali da ne sirimo....
Postoji antidot(protivotrov) u slucaju trovanja ovakvim preparatima i on se daje svim ostalim zivotinjama osim konjima i prezivarima, ukljucujuci i telad.
Kao sto vidis, mogucnosti da mu sad pomognes skoro da nema.
Navedi samo kakve tacno simptome ima. Trebalo bi da ima nervnih smetnji, ali koliko izrazene to je vrlo bitno.
Sto su simptomi blazi, sansa za oporavak je veca.
Potreban je apsolutni mir i zamracena prostorija dok sve ovo traje.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Izbacivanje ploda kod prvotelke 15 maj 2012 10:41 #2210

  • Medzid
  • Medzid's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 63
  • Karma: 2
Hardvet izvinjavam se nije etiol kao što sam napisao već vetiol i tražio sam to veterinarima i oni su mi dali taj preprat i onda po njihovom uputstvu sam napravio emulziju (razblaženo sa vodom) i to još blaže nego što mi je veterinar rekao i malo me nervira digresija znatiželjnog da ne radim na svoju ruku. Ne radim na svoju ruku ono što ne smem da radim, ja sam u svom okruženju veoma uspešan stočar na sajmu stoke na pešteru 2010 u junu mesecu moja krava prvotelka osvojila je prvo mesto u veoma jakoj konkurenciji,takodje uzgajam ovce veoma uspešno. na svoju ruku sam jedino što ste mi Vi sa pravom zamerili ovcama stavljao gumice za odstranjivanje repova i verujte mi ljudi kod jagnjadi rep opada za otprilike 15 dana a kod ovaca za 20 do 25 dana i ne vidim u tome baš nikakav rizik da sam pozvao veterinara da mi to uradi isto to bi uradio i uzeo mi npr. 2000 dinara.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Izbacivanje ploda kod prvotelke 15 maj 2012 15:10 #2212

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Vrlo su retki ljudi koji nikad nista nisu uradili na svoju ruku.
Polazim od sebe...Nesto po kuci od radova, pa malo oko auta... Tako da delimicno to razumem.
Nesto sto nosi veliki rizik ili je slozenije, niko sam ne treba da radi.
Na stranu sto za svaku aktivnost postoji struka ciji je to posao, treba se ponasati odgovorno.
Imao sam slucaj coveka koji je lecio svoju kravu( prilicno vredno grlo) od retikuloperikarditisa ( zica prosla kroz predzeludac i zabola se u srce...). Lecio je 3 meseca, skrljao para i para na lekove, na kraju zavrsila u rupi, ni meso nije bilo upotrebljivo...
Nego, svako ima pravo na svoje misljenje...
Da se vratimo na temu: kako je tele i kakve simptome trenutno pokazuje?
koliko dana je proslo od aplikacije preparata?
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Medzid

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box