Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: PRID i CIRD intravaginalni progesteronski umetci (sundjeri)

PRID i CIRD intravaginalni progesteronski umetci (sundjeri) 16 okt 2012 20:44 #2878

  • zivan
  • zivan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 11
  • Karma: 0
Zanima me sve o PRID spiralama i CIRD umetcima za lečenje disfunkcije jajnika i uvodjenje krave u estrus. Kada ih koristite, kod kakvih krava, da li se isplati, koji su bolji PRID ili CIRD, način postavljanja i sve što vam padne na pamet
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: PRID i CIRD intravaginalni progesteronski umetci (sundjeri) 17 okt 2012 08:17 #2881

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Jel možeš da nam objasniš šta je to, sastav i kojim mehanizmima deluje? Ne ynam jel su u pitanju progesteronski pesari ili? Interesuje me.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: PRID i CIRD intravaginalni progesteronski umetci (sundjeri) 17 okt 2012 12:40 #2883

  • zivan
  • zivan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 11
  • Karma: 0
Pa mislim da je to ono što smo mi na faksu učili kao sundjeri ili pesari ali nisam siguran. Znam da moze biti u obliku spirale ili trougla (meni ne liči na sundjer), postavlja se u vaginu i oslobadja progesteron tokom odredjenog vremena. Za to vreme se formira žuto telo koje nakon vadjenja "skidamo" pomoću PgF2 i na taj način krava ulazi u estrus kada je i osemenjavamo. Ako nešto nisam dobro skapirao neka me neko slobodno ispravi.

E sad koliko sam čuo ovakvih stvari nema kod nas na tržištu, pa nigde ne mogu da nadjem ni adekvatno uputstvo. Kažu da je veoma efikasno sredstvo (ni malo jeftino) pa me zanimaju iskustva kolega, ako ih uopšte i ima
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: PRID i CIRD intravaginalni progesteronski umetci (sundjeri) 17 okt 2012 13:28 #2884

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Poslednja izmena: 17 okt 2012 13:30 od DjordjeVet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: zivan

Odg: PRID i CIRD intravaginalni progesteronski umetci (sundjeri) 17 okt 2012 15:43 #2885

  • zivan
  • zivan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 11
  • Karma: 0
Ako bi neko mogao prevesti, ne snalazim se najbolje sa engleskim a google translate mi nije najjasniji
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box