Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Ubzano disanje teleta nakon teljenja i nemogucnost ustajanja!

Odg: Ubzano disanje teleta nakon teljenja i nemogucnost ustajanja! 14 jan 2013 21:49 #3647

  • Anika
  • Anika's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Od terapije nista, osim preporuke za tim rastvorenim
kostanim brasnom. Doktor ce sutra dolaziti, zamolicu ga oko fiksiranja tetiva. Njuskica mu je normalne boje, nista nisam primetila drugacije. Ujutru cu pogledati i zajedno sa slikama nogica objaviti. Na preporuku jednog veterinarskog tehnicara htela sam da sutra u veter. apoteci nabavim preparat 12vit. i 2 aminokiseline, preporucio mi je da se raspitam i dam teletu, tacno ime preparata ne znam.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ubzano disanje teleta nakon teljenja i nemogucnost ustajanja! 08 avg 2014 17:48 #5397

  • mirza84
  • mirza84's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Posto sam pregledala teme na forumu vidim da ova najvise lici mojoj situaciji. Naime prije dva dana otelila nam se krava koja je potom kasnije uginula, kako kaze veterinar da je imala problem srca ili sta vec. Ostalo nam je tele koje je prvi dan bilo prilicno raspolozeno i zainteresovano da ustane na noge.Ali danas je bez imalo volje, uspjeli smo da ga podignemo i samo stoji ali se nesmije pomjeriti. To je sve ok, ali me brine sto okrece glavu kada lezi kao da je hoce izvrnut i tesko dise.. Molim za savjet jer su mi ovi nasi veterinari sa svojom strucnoscu samo unistili kravu :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ubzano disanje teleta nakon teljenja i nemogucnost ustajanja! 08 avg 2014 22:32 #5398

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Bez intenzivne terapije ce verovatno i tele uginuti. Ti znaci koje ispoljava su vrlo zabrinjavajuci i pregled je neophodan sto pre.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mirza84

Ubzano disanje teleta nakon teljenja i nemogucnost ustajanja! 08 avg 2014 23:42 #5399

  • mirza84
  • mirza84's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Nazalost bili ste u pravu, tele je uginolo i veterinar kaze da je u pitanju sepsa, pa sad neznam koliko je to tacno i da li je to zarazna bolest zbog drugih krava :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ubzano disanje teleta nakon teljenja i nemogucnost ustajanja! 09 avg 2014 00:31 #5400

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ako mu je merio temperaturu i ako je bila visoka, u kombinaciji sa simptomima koje ste ranije naveli, jedan od mogucih uzroka uginuca moze biti sepsa.
Samo veterinar koji je pratio stanje krave i teleta sme i moze da postavlja precizniju dijagnozu, odnosno zbog cega je sepsa nastala, od cega je uginula krava i od cega je stradalo tele...
Prostor gde su boravile te zivotinje( ukljucujuci i mesto samog teljenja) treba detaljno mehanicki ocistiti, pa oprati vodom, a nakon toga kupiti u poljoprivrednoj ili veterinarskoj apoteci sredstvo za dezinfekciju. Sta god da imaju je bolje nego dezinfekciju ne uraditi uopste. Po uputstvu dozirati preparat. Ostale zivotinje udaljiti od tog mesta dok traje taj proces dezinfekcije i dok se sve to lepo ne osusi.
Podrazumeva se da leseve treba ukloniti na propisan nacin ( stocno groblje ako ga ima, jama namenski za to napravljena, ili duboko zakopavanje u sopstvenoj reziji, uz polivanje krecom).
Na ovaj nacin ste ucinili sve sto je u takvim situacijama preporuceno. Verujem da je mogucnost slanja uzoraka na laboratorijsku analizu zarad tacne dijagnoze uzrocnika iskljuceno kao mogucnost...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mirza84

Odg: Ubzano disanje teleta nakon teljenja i nemogucnost ustajanja! 13 feb 2016 23:28 #6112

  • sendy
  • sendy's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
i kod mene tele isto se nagutalo vode ubrzano dise isto ali povremeno ustane i stoji masiram ga na mjestu gdje smatram da su pluca dali je potrebno jos nesto bio je veterinar i dao mu inekciju juce je disalo fino i puno se odmaralo danas vec ubrzano dise
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box