Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Krava posle oteljaja ne jede

Krava posle oteljaja ne jede 16 jan 2017 08:53 #6327

  • Alen
  • Alen's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Karma: 0
Pozz,krava mi se otelila prvotelka 2.1.2017 od tada gubi apetit veterinar dolazi svaki dan ali njoj ništa bolje jezik nije pukao, dva velika zuba joj se klimaju tu su sve nagadjanja da nije ovo da nije ono .imam još krava deverao sam kad mijenjaju zube ali najdalje 7 dana u ove to traje baš dugo bila je spremna debela al sad je nema pola u stomak kad hlupam isto ko u neko bure odjekuje. Sve sam pokušavao da joj dam da jede mekinje na rijetko ,suho mekinje jamie, koncentrat, sijeno otavu silazu ali ona samo primirise i ništa nece:(
Poslednja izmena: 16 jan 2017 08:55 od Alen. Razlog: Trebao jos dopisat sto sam zaboravii
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Krava posle oteljaja ne jede 16 jan 2017 22:29 #6330

  • Mindray
  • Mindray's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 33
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 1
Da li je kolega radio test na ketozu?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Krava posle oteljaja ne jede 16 jan 2017 22:35 #6332

  • Alen
  • Alen's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Karma: 0
Ne nije radio i ja sam govorio da nije ketoza jer sam malo o tome čitao na internetu i ona baš ima te simptome, ali on odbija da uradi analizu krvi, krava već od 2 ne jede on je tek danas joj dao infuzije nemogu ništa da kažem ali boim se mogu mi zapustiti kravu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Krava posle oteljaja ne jede 16 jan 2017 22:38 #6333

  • Mindray
  • Mindray's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 33
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 1
Ketoza se testira uzimanjem mokrace na pregled, krv se ne treba vaditi.
Ako se potvrdi da je ketoza a sve mi deluje na osnovu anamneze da jeste, kolega verovatno zna terapiju.
Takodje sekundarno moze biti i dislokacija sirista ( zeludac se pomeri), u koliko je krava dugo u ketozi i danima ne jede.
Pozdrav!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Krava posle oteljaja ne jede 16 jan 2017 22:40 #6334

  • Alen
  • Alen's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Karma: 0
Ona kao da pokušaje da jede uzme hrane u usta ali kad jede ispada joj iz usta baš se vidi da bi jela ali nemože.
. Hvala vam puno na odgovorima
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Krava posle oteljaja ne jede 19 jan 2017 16:04 #6342

  • Alen
  • Alen's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Karma: 0
Poštovanje opet ja. Danas mi je veterinar dolazio u vezi ove junice sumnjao je u siriste zaljevao je onom vodom iz druge zaklane krave ali ona ništa ni da okusi, danas mi je predložio da je operise ali kaže da ne daje nikakve znakove sirista nego sumnja na zapetljaj crijeva pa ako je otvori a budu joj crijeva zapetljana dzaba će je otvoriti ili da je zakoljemo da ne čekamo da se pati . Sad sam u nedoumici sta da radim opet bi želio vas savjet.hvala unaprijed
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box