Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: proliv teladi odmah po rođenju narednog dana.

proliv teladi odmah po rođenju narednog dana. 31 mar 2017 12:13 #6402

  • Medzid
  • Medzid's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 63
  • Karma: 2
Poštovani,
Od 6 krava koliko mi se do sada otelilo svako tele je sutra dan dobilo proliv i onda uz veliku borbu sa njegovom bolešću jedva preživi.
Davao sam im ne svim inekcije veterinar je davao ne znam koje i prašak streptomicin.
Zadnje nismo mogli da spasimo prestalo od inekcija naredni dan sa prolivom ali nikako da pokuša da sisa dva dana davali mu malo čaja malo pirinčane vode onda mu dao neki prašak da mu proradi želudac i creva to mu proradilo onda ponovo neke inekcije i ništa.
Znači drugi dan proliv onda proliv prestao pa zatvor pa onda ponovo proradi sa izrazito crnom stolicom i uginulo posle treći ili 4 dan.
sad mi se tele oko 15 aprila dve krave šta da radim reakao mi veterinar da odmah po rođenjutreba neke inekcije da mu se daju da se nebi deslilo kao kod svih prethodnih.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

proliv teladi odmah po rođenju narednog dana. 01 apr 2017 01:29 #6403

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
Postoji nekoliko komercijalnih preparata koji mogu da pomognu, a u zavisnosti šta je uzrok problema.
Ako su problem loše bakterije kojih ima mnogo i dobre, kojih ima malo, onda koristite pastu sa probiotikom.
www.jefferspet.com/products/first-arrival-calf-paste-60gm
Ako je problem virus, moze ovo da pomogne
www.fanevalleystores.com/product/3110069...re-paste-30g-syringe

Ali, pre svega: higijena, higijena, higijena

Medzide, imate poruku u inboxu
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

proliv teladi odmah po rođenju narednog dana. 19 apr 2017 10:43 #6408

  • Medzid
  • Medzid's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 63
  • Karma: 2
Hvala Primus, Sve je prošlo ok sa teletom i već imam pripremljenu terapiju inekcija za sledeće koje će da se rodi za par dana. Više me nije strah jer sa ovo što je uspešno izlečeno a napao ga je taj virus isto kao i svi 6 kom prethodnih u roku od 24 sata po rođenju, znam šta da radim. Proliv sve intenzivniji onda malaksalost nema apetit da sisa mleko i gubitak kilaže. Svako telenje sam do sad sa strahom očekivao da li ću uspet da ga spasim ili ne jer je dijagnoza 100% ista kod svakog koje se rodi.

Da li je u pitanju taj virus ili te loše bakterije voleo bih da znam. Isto bi voleo Vaše mišljenje šta da preduzmem kod krava da bi otklonio taj uzrok. Hranim ih sa kvalitetnim livadskim senom i oko 3-5 kg koncetrata (patent proizvođ.)uslovi u štali dobri (osvetljena, drveni pod,dovoljno provetrena).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

proliv teladi odmah po rođenju narednog dana. 20 apr 2017 23:29 #6412

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
Štalu detaljno očistiti, dezinfikovati i okrečiti pravim krečom (ne poludisperzijom).
Porodilju izdvojiti od ostatka stada, postaviti na duboku prostirku i dobro oprati vulve i kožu bez dlake na repu. Pranje ponavljati sve dok se ne oteli. Pre nego zadojite tele, obavezno je detaljno pranje vimena. Mada ja, u situaciji kakva je Vaša, ne bih držao zajedno majku i tele.
Par zahvata iz zoohigijene i mislim da se problem neće tako često ponavljati.
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Medzid

Oglasi za posao

veterina.info fan box