Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: papilom ogroman

papilom ogroman 11 jun 2017 16:32 #6428

  • Milanijuss
  • Milanijuss's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
dali je neko imao iskustva sa ovolikik papilomom ,bradavicom ili kako da ga nazovem ogromnim koznim kancerom

papilom.jpg


papilom2.jpg
Poslednja izmena: 12 jun 2017 10:38 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

papilom ogroman 04 jul 2017 21:27 #6441

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
ovako veliki papilom bi bilo prakticno nemoguce skidati klasicno hirurski, jer bi ostao ogroman defekt tkiva....eventualno veoma jak termokauter i odvajanje tumorskog tkiva uz spaljivanje polako, i podvezivanje krvnih sudova, ali i to je posao od par sati, sa upitnim efektom....korozivna sredstva bi mogla da se primijene da se radi o manjem tumoru, ali ovo je bas veliko..

dakle, ostaje 'konzervativna' varijanta, sa tecnim azotom, koji je takodje dosta invazivan....ono sto se moze pokusati jeste izrada autovakcine od tkiva tumora (skine se dio tumora, tretira formalinom, filtrira i zatim se tretira zivotinja tim filtratom)...za detalje bi se trebalo obratiti nekom mikrobiologu - imunologu, koji je imao prilike da ovo radi...
jos jedna od opcija je da, ukoliko postoje dijelovi na koje je moguce staviti gumicu (one koje se koriste za kupiranje repova ili kastracije jagnjadi), da se jedan dio tumora skine i na taj nacin, makar da se umanji velicina tumora za kasniji zahvat...
jos neka iskustva 'starih majstora' su na ovom linku...89.188.43.75/agricultforest/20120220-06%20Mandic,%20Perovic.pdf
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: primus, Milanijuss

papilom ogroman 05 jul 2017 08:11 #6442

  • Milanijuss
  • Milanijuss's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
odprilike sam i ja tako zakljucio iz citanja knjiga...
no zahvat sam po sebi nebi bio nikako isplativ po vlasnika jer se radi o muskom grlu koje je i ovako namenjeno klanju stoga sam mu i preporucio isto,da se javio ranije nesto bi se i moglo uraditi ali on je to sam lecio kao trihoficiju???? i na kraju pozove pogresnog veterinara da mu to i potvrdi naruci vacinu koja je posteno kostala trichoben i kada sam dosao da je aplikujem naletim na ovo cudo,pomislih da uradim autoimunizaciju sa sopstvenom krvlju ali posto su i okolna grla pokazivala po neku manju kvrzicu nisam hteo da se izlazem riziku ikakvome....
no u svkom slucaju iscrpan odgovor i korisne informacije !!!
hvala lega!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

papilom ogroman 09 nov 2017 20:22 #6567

  • nidza88
  • nidza88's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Autoimunizacija krvlju bi dala najbolje rezultate u ovom slucaju..lp
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box