Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: V.O. krava na privatnim farmama

V.O. krava na privatnim farmama 20 feb 2011 15:27 #522

  • Milos J.
  • Milos J.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Pošto sam novi,ovde,prvo pohvale i zahvalnost ljudima koji su osmislili i pokrenuli ovaj sajt...Odličan je....
A,sada pitanje: Interesuje me(odnekle mi je poznata priča),da li vlasnici privatnih farmi krava,kod nas,mogu da imaju svoje kontejnere i semena za V.O.?Mogu li sami da nabavljaju semena ili mora preko neke stanice?Da li postoji neki zakon ili prvilnik kojim je to regulisano?Molim vas pišite šta znate o tome.....Hvala unapred
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: V.O. krava na privatnim farmama 20 feb 2011 18:05 #523

  • miladvet21
  • miladvet21's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 111
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 4
Moraju da imaju ugovor sa veterinarskim stanicama jer jedino vet. stanice imaju pravo da nabavljaju semena. Naravno kod nas je sve dozvoljeno i niko od inspektora nece zabraniti tako nesto. Sprovode samo one zakone koji su od znacaja za punjenje budzeta ministarstva, a one zakone koje stite veterinare niko ne sprovodi.
Svedok sam da neki veterinarski inspektori znaju za takve nepravilnosti na farmama i ne reaguju. Znaju da vlasnici imaju kontejnere, znaju da sami leče i kupuju lekove od veleprodaja koje takodje ne bi smele tako da prodaju lekove.
Sve se to zna, ali i dalje mi veterinari nista povodom toga ne resavamo. Da ne govorimo o radu na crno.
Srbija kao ima zdrave proizvode na tržištu, pa me zanima kako može da ima kad stoku leče sami seljaci i farmeri i ne poštuju vreme karence....
O ovome bi moglo da se piše danima.
Možda se neke stvari promene, ali čisto sumnjam.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: V.O. krava na privatnim farmama 20 feb 2011 19:27 #526

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
Slazem se sa kolegom,prakticno mozes na pijaci da kupis lek,seme ili slicno....Uopste nije tesko,cak se i zna ko prodaje,ljudi prodaju od kuce,drze u kucama apoteke...Na terenu u velikom broju stala,kada odem na intervenciju vidim razne bocice lekova,cak i mene pitaju za savete sta da daju,koliko da daju....Uzas!Niko nista nepreduzima,komora postoji kao imaginarna ustanova koja se jos brine da neko nije uzeo licencu,odnosno platijo troskove odrzavanja....Nasa sruka se nalazi na ivici velikog kolapasa,svi cemo da se zaposlimo u mesnicama i to je sve,kao lekari cemo potpuno nestati......
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: V.O. krava na privatnim farmama 30 maj 2011 08:02 #1095

  • PVA AS
  • PVA AS's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 12
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: 0
:( Tuzna prica o struci veterinara.Da svako ko radi na terenu ili se bavi praksom,mislim na krupnu stoku suocen je sa velikim problemom bezvlasca i otimacine. Ali samo zato sto mi kao struka nismo nasli za shodno da se zastitimo.Lekarima i stomatolozima licence vaze 7 godina, nama 5, kod njih za 1000 dinara dobijes 6 bodova a mi za 4ooo jedva 4 boda. Nemamo nikakva prava nikakve povlastice,radi nam ko sta hoce. Tehnicari su ravnopravni sa nama i tu nemozemo nista,kazu nemaju Komoru pa im se moze.Ok ni mi ne zelimo komoru,nametnuli su nam je.
Ali necu vise sebi da dizem tenziju...trpi...rad...ko prezivi pricace. Nadam se da se mladi ljudi nece zajebati i da nece upisivati studije veterinarske medicine.Jad jad jad................
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: V.O. krava na privatnim farmama 30 maj 2011 20:23 #1101

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ovo je surova istina i svakom normalnom coveku dize tenziju.
Poslednja informacija koju ja znam je da farme, gazdinstva i sl. mogu imati organizovanu zdravstvenu zastitu koja pokriva samo njihove zivotinje. Ovo bi trebalo da valjda podrazumeva da imaju registrovanu ambulantu ili stanicu i da preko nje nabavljaju seme, medikamente i sta im je sve potrebno.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: V.O. krava na privatnim farmama 02 jun 2011 17:21 #1108

  • Milanijus
  • Milanijus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Karma: 0
Da da naj vaznije od svega je licenca ali da je imam u nemackoj a ovde da komorica zivotari a vi se sami borite,prvo mi da stanemo na noge a posle svi koji prezive dal imali ili nemali licence.Lege dali vam je neko trazi kada udjete u dvoriste.A lekova ima na sve strane kad me zovu kazu dao sam LA nebitno za sta.Jos malo ce prodavati na trafikama a stakoga briga sto sam proveo 7 god na fakultetu i potrosio neznam koliko para traze jos da bi gluvarili po kancelarijama i smisljali razna pravila
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box