Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Ovce bolesne posle vakcine

Ovce bolesne posle vakcine 18 okt 2018 23:48 #16584

  • ASPIRIN
  • ASPIRIN's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Pozdrav,
Moze li neko da mi da savet, veterinar mi je vakcinisao ovce protiv enterotoksemije i posle par dana pojavio se veliki otok na stomaku kod dve ovce, cudno je sto su se isti simptomi pojavili i kod drugih ljudi koji su vakcinisali ovce(ista vet ambulanta), isto 2 do 3 ovce, s tim sto su dve ovce u jednom domacinstvu u roku od 24 sata krepale, ostale se drze. Zvali smo veterinara negira da je od vakcine i kaze da je to virus.
Savetuje antibiotike.
Da li neko moze da mi kaze sta je u pitanju, meni je velika slucajnost da se javilo posle vakcinacije koja je izvrsena sa JEDNOM iglom svih 50 ovaca, i u priblizno isto vreme kod svih ljudi koji su vakcinisali ovce, a nema obolevanja u domacinstima koji su odbili vakcinaciju.
Moje dve ovce imaju otok trbuha, jedna ima i otok na vratu ispod vilice i da kazem da su mi to dvije mlade i najbolje ovce koje imam, bile potpuno zdrave. Ja sam odmah dao Penicilin i Dexason. Danas su pasle ali se bojim pogorsanja i pojave novoobolelih a ne znamo o cemu se radi.
Na netu sto sam nasao jedino mi se uklapa Clostridium sordelli- ima li neko drugu ideju sta bi moglo biti, da menjam terapiju hitno?!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box