Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: proliv jagnjadi

proliv jagnjadi 05 mar 2012 08:34 #1826

  • goranche83
  • goranche83's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 9
  • Karma: 0
Imam jagnje 15-ak kg, nece da sisa i primetio sam zuto-zelenu vodenastu stolicu. Nisam merio temperaturu, ali se golim okom vidi da je neveslo i nece da sisa? Moze li mi neko reci koji je uzrok proliva i da li treba primeniti neku terapiju? Unapred hvala!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: proliv jagnjadi 05 mar 2012 20:09 #1828

  • miladvet21
  • miladvet21's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 111
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 4
Uzroci mogu biti razni, a proliv kod sisančadi treba što pre lečiti jer u suprotnom može doći do uginuća ukoliko životinja dehidrira, a takođe životinja može zaostati u rastu i kasnije imati manji prirast...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: proliv jagnjadi 05 mar 2012 20:24 #1829

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Slazem se sa kolegom, a koji je uzrok proliva je nemoguće reći ovako na nevidjeno.
Postoje situacije kada je stvarno neophodno što pre pozvati veterinara jer se tako najviše uštedi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: proliv jagnjadi 05 mar 2012 21:18 #1831

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
goranche83 wrote:
Imam jagnje 15-ak kg, nece da sisa i primetio sam zuto-zelenu vodenastu stolicu. Nisam merio temperaturu, ali se golim okom vidi da je neveslo i nece da sisa? Moze li mi neko reci koji je uzrok proliva i da li treba primeniti neku terapiju? Unapred hvala!!!
Kolega ( barem se tako predstavio na svom profilu) je postavio pitanje i ceka odgovor, koja bi terapija pomogla u resavanju problema? Medjutim pisanje barem priblizne simptomatske terapije moglo bi da se zloupotrebi od strane nekoga o kome pisemo u temi:Nadriveterinarstvo!I zato ja insistiram da ipak na ovom sajtu ima deo samo za DVM, a za druga opsta pitanja mogu se ukljucivati i svi ostali.Zato kolega, obrati se administratoru sajta SEVI , on ce ti napisati moju e-mail adresu, pisi mi i javicu ti sta otprilike treba da das jagnjetu!Izvini, ali moram tako radi zastite struke.Ostalima koji mozda ne odobravaju moj postupak,izvinjenje i odsada nadalje pokusacu pomagati samo opstim uputima.Hvala na razumevanju!!!
Poslednja izmena: 05 mar 2012 21:27 od znatizeljan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: goranche83

Oglasi za posao

veterina.info fan box