Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: nabavka ovaca

nabavka ovaca 03 maj 2014 22:20 #5230

  • Prolaznik
  • Prolaznik's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Pozdrav svima, ja sam ovde nov i dobro nerukujem tehnikom tako da ako promasim nesto nezamerite.
Zanima me dali se nemacka beloglava ovca gaji kod nas u Srbiji i kako ona podnosi nadmorske visine od oko 1000 m dali je aklimatizovana na nase uslove?Takodje me zanima dali se moze i gde nabaviti maticno stado. Ako nema nje mogli ste bi mi vi predloziti koja bi rasa bila prikladna za nase uslove, u Tutinskom kraju tu smo pored Pesterske visoravni ali ne na Perteri.Inace zanima me uglavnom ovca za proizvodnju mesa neplaniram muzu?

Hvala unaprijed :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

nabavka ovaca 04 maj 2014 18:24 #5231

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
ako su namijenjene za proizvodnju mesa, predlozio bih romanovsku rasu, kao visoko plodnu rasu (cesce jagnji tri jagnjeta nego jedno, bez problema se jagnji tri puta u dvije godine). Radi se o relativno sitnoj ovci, cija jagnjad brzo rastu. Zbog (kako mesari i oni koji se bave usluznim klanjem i pecenjem jagnjadi) "sitne" kosti i nesto starija (po uzrastu) jagnjad jos uvijek mogu da se prodaju bez problema.
uz neku realnu ishranu i dobar smjestaj, zajedno sa redovnom veterinarskom preventivom, sa ovom rasom ne bi trebali da imate problema, a imali bi dobre rezultate.
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box