Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Bolesna krmaca

Odg: Bolesna krmaca 16 apr 2013 12:55 #4399

imam isti slucaj sa krmacom. ne moze na zadnje noge,skici,nema povreda,nema temperature itd. pa me interesuje sta je bilo sa te vase krmace sa istim simptomima
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bolesna krmaca 09 maj 2013 09:12 #4450

  • marko82
  • marko82's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 37
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Samo kalcijum, dobra hrana i ustace...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: FIATAGRI

Bolesna krmaca 11 avg 2013 22:06 #4571

  • FIATAGRI
  • FIATAGRI's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Imam i ja problem krmača je suprasna 102 dana ima slične simptome kao i vaše samo ima tvrdi izmet sličan kao u ovaca.Već dva dana ne jede jako je usporena i danas je počela jako skičat i pala je sa zadnjih nogu.Nakon par minuta se ustala i normalno ušla u boks.Temperaturu nema, ovo joj je treća suprasnost i teška je oko 250 kilograma.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bolesna krmaca 24 avg 2013 15:53 #4607

ja sam imao takav slucaj ona je imala izmet kao ovca i danima je lezala davao sam joj vitamine infuziju indigest laksans i zivo jaje posto je samo to htela da jede posle 2-3 dana pocela je da jede oprasila 15 prasadi
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bolesna krmaca 24 avg 2013 20:07 #4608

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ziva jaja apsolutno nije preporucljivo davati. Narocito domaca, poreklom od kokosaka koje se drze slobodno.
Laksansi su indukovani, jer konzistencija izmeta koja podseca na ovciji ukazuje na zatvor, sto je pred sam porodjaj skoro redovan nalaz kod krmaca.
U vecini slucajeva pozitivno deluju mekinje potopljene u toplu vodu.
Inace, "padanje s nogu" u visokom graviditetu kod krmaca moze imati vise uzroka. Ovo sto sam napisao se odnosi samo na slucaj kad postoji zatvor.
Ako je uzrok nedostatak minerala na pr., naravno da se drugacije pristupa terapiji.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box