Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: papci kod svinja

papci kod svinja 14 dec 2014 19:30 #5576

  • Les
  • Les's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Mlada krmacica,nije se prasila jos uvek,sepa na zadnje noge,tj. Teze ide,kao da posrce.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

papci kod svinja 15 dec 2014 20:28 #5579

  • Stojke
  • Stojke's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 26
  • Primljeno zahvalnica: 8
  • Karma: 8
Dao si vrlo malo podataka... veterina nije pravo, pa da postaviš pitanje i da se zna odgovor... ovaj slučaj je veoma diskutabilan, i bez ikakvih informacija neces dobiti nikakve odgovore...
Ne moraju biti papci u pitanju.... moguća su razna uklještenja nerava,povreda kičmenog stuba(ako je npr krupan nerast naskakao na nju ili povrede pri pripustu ili u oboru),mogu biti i razne bakterije u pitanju,ili pak nesto drugo... npr dejstvo histamina...
Ako nema mehaničkih povreda na papcima,najčešće oni i nisu problem...
Imao sam i ja jednu,brljala, stalno se zanosila cela...ali nije bilo drugih problema tokom prašenja i odgoja prasadi... oprobaj je ako nećeš da je lečiš,daj joj šansu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

papci kod svinja 15 dec 2014 20:41 #5580

  • Les
  • Les's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Kada se rodila,mama je bacila u zid, jedva sam je izvukao,mislim mogao sam da je bacim ali volim zivotinje i bilo me je zao da je bacim. Ranio sam je na flasicu,ona se okretala u krug konstantno i to je pregrmela,porasla je i bila je najveca od svih,najdeblja je,kada je jelo upitanju prva je bila tu,prestala je i da se vrti kada je porasla i evo sada posle 4,5 meseci tesko gazi na zadnje noge,kao da posrce. Jako je umiljata,kada je mazis ona sedne,kao kucni ljubimac i sada padne posto ne moze dugo da stoji pa je ovi drugi malo gaze i biju. Pa sam mislio da su papci u pitanju,spavaju na daskama posto imam napravljen deo za spavanje od dasaka a ostalo je beton.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

papci kod svinja 15 dec 2014 20:47 #5581

  • Les
  • Les's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Kazu mi da je to zbog tog udarca sto je dobila kada se rodila i da ne rizikujem da je ostavim za krmacu posto kao od tog udarca joj je verovatno poremecen mozak. Ali nemate pojma kakvo je to cudo od nje, ima ime Cica i kada je zoves ona odmah dodje,davao sam joj i jelo iz moje ruke,bukvalno kao pas je.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

papci kod svinja 17 dec 2014 18:34 #5586

  • Stojke
  • Stojke's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 26
  • Primljeno zahvalnica: 8
  • Karma: 8
Jao, tebi je zao da je zakoljes.... Znam, kazem da smo i mi imali jednu,stalno brljala, slicno tvojoj,ali imala je ocuvani materinski instikt,bolje odneguje prasad nego ostale.... Sigurno je povredjen neki nerv,ali msm da je sa mozgom sve u redu i da ce bez problema odnegovati prasad... Garantujem da moze da se koristi za priplod,ali ako imas druge ipak zameni...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

papci kod svinja 17 dec 2014 18:40 #5587

  • Les
  • Les's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Juce sam imao incident,tuki su je i kazili,inace veca je od njih,pocela je da duva koliko su je urnisali i premestio sam je,pa sad kuka fali joj drustvo. Nzm sta da radim,mnogi mi kazu da je ne ostavih. Sta da radim?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box