Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: 3 svinje uginule,sta moze biti uzrok?

Odg: 3 svinje uginule,sta moze biti uzrok? 11 avg 2012 11:22 #2570

  • dr.dzek
  • dr.dzek's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 93
  • Primljeno zahvalnica: 11
  • Karma: 1
Ne verujem da je veterinar dao samo kalcijum vec dao bar jos 2 propratne injekcije ako je kod prve dve uginule svinje konstatovao snizenu temperaturu, pa posumnjao na trovanje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: 3 svinje uginule,sta moze biti uzrok? 11 avg 2012 19:45 #2576

Crveni vetar se u nasem domacinstvu polsednji put pojavio pre 10-ak godina.Tada nije bio ni izgradjen objekat u kome su dve od 3 uginule svinje sada boravile.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: 3 svinje uginule,sta moze biti uzrok? 11 avg 2012 20:26 #2578

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ostao sam duzan da Vam napisem nesto vezano za obdukciju.
Premda se i druge cenjene kolege ukljucuju u diskusiju, da ja ne ostanem nedorecen.
Veterinar Vam je rekao da obdukciju treba da uradi veterinarski institut ili zavod, kako god.
Samo zarad toga da znate, ako Vam ne daj Boze takva usluga zatreba, svaki veterinar u sklopu redovnog posla ima ovlascenja da radi obdukciju.
Kod sumnje na zarazne bolesti koje se obavezno prijavljuju( postoji lista), tek je tad u obavezi da kontaktira inspektora i postupi prema njegovim instrukcijama( da izvrsi uzorkovanje materijala, ili da radi obdukciju pod nadzorom inspektora, da prati neskodljivo uklanjanje lesa i sl. sta god inspektor naredi).
Dakle, ukratko, nije bilo smetnji da ordinirajuci veterinar koji ih je lecio, sam uradi obdukciju.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box