Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: bolesna krmaca

bolesna krmaca 02 jan 2013 19:29 #3512

  • korni
  • korni's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 10
  • Karma: 0
krmaca mi je bolesna 3 dana.Suprasna je i treba da se prasi za 5 dana(07.01) Prvog dana sam primetila da tesko ustaje na prednje noge, a prilikom ustajanja se jako dere. Papci su u redu, zglobovi takodjer. na levu nogu uopste ne staje i ulavnom puzi na koljenima- vuce se. Veterinar je bio 1 dan i posumnjao na srcanu slabost, ali mu to mu nije bilo specificno... dao je analgetik protiv bolova jer je bilo ocito da ima velike bolove, temperature nema pa nije davao antibiotike, a zbog velike suprasnosti problem je odabrati lekove...
svinja nije povracala imala je normalnu stolicu i mokracu

posto je jucer bio praznik veterinar je mnogo daleko, ostavio mi je istu tu injekcju analgetika da dam u isto vreme.

svinja je i jucer i prekjucer malo jela uobicajenu hranu pomesanu s mlekom i hlebom, ali danas nece ni to i stalno lezi a kad je privolim na ustajanje nikako ne moze na prednje noge, malo puzi na koljenima i ponovo lezi

citala sam nesto kod vas o ciru pa mislim da nije to. promena na kozi nema osim sto se stalno vuce uz zid pa se izgrebala
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: bolesna krmaca 02 jan 2013 23:14 #3517

  • oesophagus
  • oesophagus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 15
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 4
Ako niste dodavali koštano brešno u hranu i ako je niste očistili od parazita na vreme može biti i hipokalcemija. Naročito ako je krmača teška i ako je vime prilično naliveno. Možda bi trebalo u terapiju uključiti preparate kalcijuma. Sa analgeticima treba biti oprezan u kasnom graviditetu. Ako odbija hranu probajte da joj prinesete i razbijete po neko sirovo kokošije jaje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box