Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Prasenje krmaca

Prasenje krmaca 05 feb 2015 17:56 #5681

Krmaca mi se oprasila pre 3 dana. Oprasila je 18, ali imam problem. Tek juce je izbacila jedno mrtvo prase i nakod toga je dosta promenila raspolozenje. Ne jede, ne ustaje, stalno je u jednom polozaju. Zanima me da li je problem u tom kasnom izbacaju i da nije doslo mozda do trovanja krvi. Nadam se sto brzem odgovoru!
Poslednja izmena: 05 feb 2015 18:01 od nikola ftw 123.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Prasenje krmaca 05 feb 2015 18:30 #5682

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Jeste problem. Da li ste merili temperaturu krmače, jer je velika verovatnoća da je povišena. Potrebno je što pre pozvati veterinara kako bi krmača što pre dobila terapiju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Prasenje krmaca 13 feb 2015 21:19 #5695

  • PetarPero
  • PetarPero's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Dobar dan, imao bih jedno pitanje. Krmaca prvopraskinja se oprasila pre 3 dana izbacila je 6-oro prasadi, a veterinar kaze da ima jos jedno u njoj, ali ga jos nije izbacila. Probao je rukom da vadi, ali nije mogao jer je preveliko, pa joj je dao dve inekcije, za naprezanje, da ga izbaci. Proslo je vec skoro 2 dana, a ona i dalje lezi, ne jede i ne pije vode. Pa me zanima Vase misljenje o tome? Sta da radim?

Hvala unapred!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Prasenje krmaca 13 feb 2015 23:05 #5697

  • perovet
  • perovet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 33
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: 0
Pod hitno carski rez. Ako je jako veliko prase, bez obzira na oksitocin koji, predpostavljam da je dobila, nije ga mogla izbaciti.
Moguće je da dodje do sepse ukoliko se ne izvadi i ne primeni odgovarajuća terapija
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Prasenje krmaca 22 feb 2015 12:00 #5714

  • vladimir7
  • vladimir7's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
To je velika greska ako je dobila oxytocin bez predhodnog pregleda. Nadam se da je krmaca jos uvek ziva .. pozzz
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Prasenje krmaca 28 mar 2015 08:49 #5760

dobar dan!Krmaca je oprasila juce sest prasica oko dvanest nocu,ujutru izbacila postelicu a sada krvari i dr kaze da joj nemoze pomoci...jel neko imao ovakav slucaj sa krmacom,...zar ima barem neka nada da ce preziveti...hvala
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box