Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Prasad uginjavaju pre nego što stignu do 20kg

Prasad uginjavaju pre nego što stignu do 20kg 31 dec 2016 17:40 #6314

  • jovica94
  • jovica94's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Pozdrav svima,
nov sam na ovom forumu pa se nadam da mi necete zamjeriti sto nisam znao pronaci rubriku 'Pitajte veterinara' pa sam morao otvarati novu temu. Naime, htio sam pitati za dijagnozu prasadi...bavim se tovom svinja i u zadnje vrijeme desava se da mi uginu prasici prije nego sto stignu do 20kg. Bolest pocinje sa groznicom, temperaturom(39-41 stepen), prase se cesto rusi i nestabilno je, ima zakrvavljene oci(crvena koza oko ociju), oci su izbocene stalno, cak i kada ugine ostanu takve. Uslovi u kojima budu su povoljni, imaju hranu i vodu, toplo im je( svjetiljka koja moze da grije je ukljucena stalno), hrana je ispravna nije budjava i slicno, slama se mijenja svaki dan i suha je...nakon prasenja krmace, od 15 prasadi nakon 15ak dana krenula je bolest, nakon cega je uginulo 10 prasadi, i onda je nastupilo stabilno stanje, nekih 15ak dana i opet su sada krenuli obolijevati. Lokalni veterinar je sumnjao na pluca ali nije nista mogao reci sa sigurnoscu. Molio bih vas za bilo kakvu pomoc i savjet...
Poslednja izmena: 03 jan 2017 12:47 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Prasad uginjavaju pre nego što stignu do 20kg 31 dec 2016 21:34 #6315

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Sledeći put neka veterinar uradi obdukciju i znaćete u čemu je problem. Sve ostalo je čisto nagađanje. Moguće lako da je e colli. Da li vakcinišete prasad i protiv čega.
Poslednja izmena: 03 jan 2017 12:47 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Prasad uginjavaju pre nego što stignu do 20kg 03 jan 2017 20:55 #6317

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
Ja tačno znam šta je u pitanju. Kako do toga dolazi i kako to da se reši. Ali neću da kažem iz dva razloga:
1. preskačete sve moguće institucije i nadležnosti i dolazite ovde da rešite problem 'trenutno'
2. i kad bih ja rekao rešenje, i situacija se popravi do sledećeg turnusa, niko više neće čuti ni glasa od jovica94. jovica nikad neće obelodaniti rezultate i svoja iskustva na ovom forumu.
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ševo

Prasad uginjavaju pre nego što stignu do 20kg 05 jan 2017 09:09 #6318

  • jovica94
  • jovica94's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Poštovani,
institucije koje vi spominjete očigledno ne žele da se pozabave ovim problemom,4 veterinara su dolazila i vršila dijagnozu i niko od njih ne zna šta je u pitanju...svim ljudima iz naselja se dešava isto i niko od nadležnih ne preduzima mjere jer to nije epidemija i slično, umre 60 posto prasadi, znači nije puno opasno čim ima preživjelih i to je to(bar tako kažu). Sada vam i ne mogu objaviti rezultate kad sam iz straha morao riješiti i preostale prasadi tako da do sljedećeg prasenja nema ništa. Kao što sam napisao, nov sam na ovom forumu pa ne znam kakve natprirodne moći imate da predvidite da se ja neću javljati ako riješim problem.
Pozdrav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Prasad uginjavaju pre nego što stignu do 20kg 05 jan 2017 16:42 #6320

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
Nema problema, upoznaćete me. Svi na forumu znaju da ja imam natprirodne moći.
Elem
Pomoćiću Vam da ostvarite svoja građanska prava.
Prijavite pismeno događaj Veterinarskoj Inspekciji koja je nadležna za Vaš okrug (ne bojte se da forma neće biti odgovarajuća). Zahtevajte da oni lično, ili neko iz nadležnog Veterinarskog instituta, urade epizootološki uviđaj. Dogovorite se 'svim ljudima iz naselja' koji imaju isti problem da učestvuju u prijavi događaja.
Ako me poslušate doslovce, oni će biti dužni da u roku od 14 dana daju pismeni odgovor. Tada nema 'oću-neću!
Nakon svega, javite nam šta se desilo. Svima će nam biti od koristi.
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: jovica94

Oglasi za posao

veterina.info fan box