Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Studije veterine :)

Odg: Studije veterine :) 24 apr 2011 06:42 #997

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Goxy123 wrote:
Znate kad obrnete CD i DVD sa donje strane oba su ista na oko,ali kad obrnete sa gornje strane na jednom pise 700Mb a na drugom 4,7Gb.I na jednoj i na drugoj diplomi pise Republika Srbija...fakultet taj i taj i oba su (na nesrecu) formalnopravno ista ALI!!! U Beogradu je prosek studija 10.47 godina a u Novom Sadu 7.5 na istom faksu.Jel to zbog toga sto su ovi u Beogradu gori studenti?Pa mislim da je obrnut slucaj.Na Veterinarskom fakultetu u Bg se krv doslovce PROPISA dok se ne dodje do diplome.Za razliku od Sarajeva,Skoplja ili Novog Sada i svi koji u Bg nisu mogli da zavrse,otisli su na pomenute.Pitam se zasto?Na nesrecu beogradskih studenata ne postoji mogucnost da se kvantifikuje i oceni njihov kvalitet u odnosu na novosadski.Razlika bi bila zaprepascujuca.Znate,postoje Kembridz i Oksford a postoje i Univerzitet u Alabami i Dzordziji.Slozicete se,to nije isto, ali to tamosnji poslodavci na srecu i znaju.Bez ljutnje,Veliki Pozdrav za novosadske kolege :)


Ne znam zasto su kolege sa Veterinarskog fakulteta toliko ubeđeni da je kriterijum u i prosek studija manji u odnosu na veterinu u Novom Sadu. Imali smo većinu zajedničkih profesora na stručnim predmetima i oni su imali iste kriterijume u ns i bg. Neki ispiti su laksi u Bg neki u Ns, zavisi od profesora. U Ns je bolja organizacija i dostupnostt asistenata i profesora. JA sam npr studirao 7 godina i takođe krv ,,propisao'' dok nisam dobio diplomu. Naravno uvek ima onih koji su svoju diplomu dobili na laksi nacin. Sto se tice kasnije strucnosti i znanja kolega sa veterinarskog u bg i ns mislim da nema razlike, radio sam sa kolegama koji su zavrsili na veterinarskom u beogradu i nisam mogao da se načudim koliko elementarnih stvari iz veterine ne znaju, ali to ne znaci da su svi koji zavrse u bg ili ns takvi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Studije veterine :) 24 apr 2011 12:34 #998

  • mihajlovet
  • mihajlovet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Slazem se da prosek godina studiranja moze da znaci da je kriterijum manji na ns fakultetu vet.medicine,ali meni su licno predavali i polgao sam ispite kod profesora sa beogradskog fakulteta.Ne mogu da verujem da su imali manji kriterijum prema nama u ns u.Ispiti kao farmakologija,bolesti kopitara i mesojeda,sudska vet.medicina,propisi su predevani od strane prof sa vet.fakulteta u bg.Sada iskreno ne znam kako je.Na terenu kada dodjemo da radimo sve se svodi na zalost na isto,a to je dijagnostika 10 tak bolesti i odredjivanje terapije sa 15 tak lekova.Znaci praksa je jako bitna.Poznato je da Vojvodina ima dosta farmi i krupne stoke na kojoj smo imali praksu.Moja grupa je u 4 i 5 godini obisla sve vece farme,sa odradjivanjem vezbi,a na farmi u Kuli smo vezbali reprodukciju 2 semestra svake sedmice po jedan dan,uzimam kao primer samo.Verovatno da smo malo slabiji sto se tice prakticnog rada sa malim zivotinjama ,ali opet kako se ko opredeli posle tako se i usavrsava na poslu koji izabere.Ne bih zeleo da ulazim u veliku polemiku oko polaganja ispita na bg fakultetu,zarazne bolesti se polazu po godinu i pol dana sto za mene nije normalno,znaci nesto ne valja u nastavnickom kadru ili ne znaju da prenewsu znanje ili opet imaju previsok kriterijum...A tako i sa drugim ispitima.Sto se tice vet.fakulteta u ns na nekim ispitima bih povisio kriterijum,pogotovo strucnim ,a na nekim kao sto je informatika koja se polaze iz udzbenika koji je pisan 1996 g,bih unapredio malo i spustio kriterijum.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Studije veterine :) 24 apr 2011 15:59 #999

  • miladvet21
  • miladvet21's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 111
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 4
Sami profesori sa Beogradskog fakulteta su tvrdili da nema razlike u kriterijumu prema Beogradskim i Novosadskim studentima, razlika u kriterijumu je mozda bila na nekim predmetima i uglavnom na nestručnim, a od stručnih predmeta što se tiče kriterijuma u ns secam se da su na katedri za bolesti preživara bili nešto blaži, a sada kako cujem od sadasnjih studenata i na tom predmetu je kriterijum veći. Što se tiče zaraznih bolesti i u ns ih je bilo teško položiti ako izvučete profesora i asistenta Potkonjaka, dok oni koji su izvukli profesoricu lakse su prolazili. Ja sam recimo zaraze spremao oko 4-5 meseci intezivnog ucenja izvikao sam profesora Laku i asistenta Potkonjaka i secam se da su me bas iscedili na ispitu i da je teško položiti kod njih, mada su veoma korektni i zaista se najviše zalažu da studenti nešto nauče.
Što se tiče predhodnog posta slažem se sa kolegom, secam se da mi se jedan bivsi student sa Beogradskog žalio da nemaju bas neke prakticne vezbe na farmama sa velikim životinjama, dok smo na novosadskom često išli na farme i mogli dosta da naučimo iz reprodukcije, bolesti, hirurgije...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Studije veterine :) 24 apr 2011 16:08 #1000

  • boveter83
  • boveter83's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 77
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 2
mihajlovet wrote:
Slazem se da prosek godina studiranja moze da znaci da je kriterijum manji na ns fakultetu vet.medicine,ali meni su licno predavali i polgao sam ispite kod profesora sa beogradskog fakulteta.Ne mogu da verujem da su imali manji kriterijum prema nama u ns u.Ispiti kao farmakologija,bolesti kopitara i mesojeda,sudska vet.medicina,propisi su predevani od strane prof sa vet.fakulteta u bg.Sada iskreno ne znam kako je.Na terenu kada dodjemo da radimo sve se svodi na zalost na isto,a to je dijagnostika 10 tak bolesti i odredjivanje terapije sa 15 tak lekova.Znaci praksa je jako bitna.Poznato je da Vojvodina ima dosta farmi i krupne stoke na kojoj smo imali praksu.Moja grupa je u 4 i 5 godini obisla sve vece farme,sa odradjivanjem vezbi,a na farmi u Kuli smo vezbali reprodukciju 2 semestra svake sedmice po jedan dan,uzimam kao primer samo.Verovatno da smo malo slabiji sto se tice prakticnog rada sa malim zivotinjama ,ali opet kako se ko opredeli posle tako se i usavrsava na poslu koji izabere.Ne bih zeleo da ulazim u veliku polemiku oko polaganja ispita na bg fakultetu,zarazne bolesti se polazu po godinu i pol dana sto za mene nije normalno,znaci nesto ne valja u nastavnickom kadru ili ne znaju da prenewsu znanje ili opet imaju previsok kriterijum...A tako i sa drugim ispitima.Sto se tice vet.fakulteta u ns na nekim ispitima bih povisio kriterijum,pogotovo strucnim ,a na nekim kao sto je informatika koja se polaze iz udzbenika koji je pisan 1996 g,bih unapredio malo i spustio kriterijum.


Istina za informatiku u ns, prava noćna mora, spremalo se više od mesec dana , a studenti su samo tako padali na ispitu, ne znam kako je sad. Nisamm mogao da verujem kako je neko dozvolio tom profi da predaje takvo zastarelo gradivo, cisto izivljavanje sa studentima, profesor i asistent kompleksaši.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Studije veterine :) 24 apr 2011 20:47 #1001

  • lane
  • lane's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 60
  • Primljeno zahvalnica: 10
  • Karma: 3
Zna li neko zašto u Beogradu ne upisuju na postdiplomske studije one koji su završili u Novom Sadu?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Studije veterine :) 24 apr 2011 20:56 #1002

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
lane wrote:
Zna li neko zašto u Beogradu ne upisuju na postdiplomske studije one koji su završili u Novom Sadu?

Znam da je moja koleginica upisala postdiplomske na Veterinarskom na farmakologiji, a zavrsila je u ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box