Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: VISOKA VETERINARSKA SKOLA SABAC

Odg: VISOKA VETERINARSKA SKOLA SABAC 27 mar 2011 22:46 #839

  • Gildor
  • Gildor's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 34
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 2
A zašto i zaposliti tehniča kad me cima inspekcija oko toga šta on radi na terenu, ne sme da napiše uverenje, ja moram da idem s njim kad vadi krv ovaca, ja moram da idem kad vaciniše pse i svinje, ne smem da ga ostavim samog u ambulanti.........
Dajte razlog zašto da ga primim?
A na terenu, cepaju teh/bolničari na crno, imaju lekove, seme za VO krava, pa još dođu kod vlasnika i ono"koliko ti radi on Vo, ja ću za toliko, znaš, oni deru, samo ti mene zovi.........."
Poslednja izmena: 27 mar 2011 22:49 od Gildor.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: VISOKA VETERINARSKA SKOLA SABAC 27 mar 2011 23:36 #841

  • streptomicin
  • streptomicin's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 17
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
Resenje za svrsene studente visoke veterinarske skole se sastoji u sledecem:

1. da se zvanje strukovni vetrrinarski tehnicar promeni u zvanje strukovni veterinar, kako vise ne bi dolazilo do zabune i mesanja nas visoko obrazovanih sa srednjoskolcima ;

2. Da nam se medu ovlastenja doda -bavljenje dijagnostikom, kako bi mogli dobiti licencu i otvoriti sopstvenu ambulantu.

Inace, to nam je sve obecano na pocetku studija, ali jos niko nista ne ispunjava.
Ovim bi se skolovani kadrovi mogli samozaposljavati i ne bi vise bilo nikakvih problema sa nezaposlenim veterinarima i odlivom mozgova iz nase zemlje.

Mi ovo moramo zahtjevati ostro, ako treba i protestima, sve dok se nasi zahtevi ne ispune!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: VISOKA VETERINARSKA SKOLA SABAC 28 mar 2011 08:42 #842

  • miladvet21
  • miladvet21's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 111
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 4
Nema logike da dijagnozu postavlja neko ko nije doktor veterinarske medicine. Ako vam to dozvole onda ne vidim zasto bi neko upisivao veterinu, mucio se tolike godine, ako ce dijagnozu moci da postavlja veterinarski tehnicar ili taj strukovni veterinar kako se vec naziva.
Kod nas je sve moguce, nije bitan kadar, bitno je da imas novac, veze na sve strane i mocices da radis sta pozelis. Ako ministar poljoprivrede može da bude pravnik zasto tehnicari ne bi mogli raditi posao doktora.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: VISOKA VETERINARSKA SKOLA SABAC 28 mar 2011 14:18 #846

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
ne znam kako je to u Srbiji definisano, ali kod mene (u Bosni i Hercegovini) postoje sljedece kategorije veterinarskih radnika:
doktor veterinarske medicine/diplomirani veterinar -- zavrsen fakultet veterinarske medicine u trajanju od 5 ili 6 godina
veterinarski tehnicar - zavrsena srednja poljoprivredna ili veterinarska skola u trajanju od 4 godine
veterinarski bolnicar - zavrsena srednja poljoprivredna ili veterinarska skola u trajanju od 3 godine, s tim sto se ovaj kadar ne skoluje od 1980. godine, kada je pocelo skolovanje veterinarskih tehnicara -- ovog kadra jos uvijek ima, a neki su naknadno polagali jos jedan razred, pa sad imaju zvanje veterinarskih tehnicara.

dakle, ne postoji nikakav strukovni veterinar, veterinarski tehnicar specijalista, ni bilo koja druga kategorija sem navedenih...provjerite to u nacionalnoj sluzbi za zaposljavanje i saznacete da li Sabac skoluje kadar koji ne postoji..
takodje, veterinarska medicina je medicinska nauka, mada je pod okriljem ministarstva poljoprivrede, te se ne moze stepenovati (to bi bilo kao da za tri godine odskolujete strukovnog ljekara, koji nit' je doktor medicine, nit' je medicinska sestra/tehnicar, makar i visi)...
znaci, ili si doktor veterinarske medicine ili si tehnicar, treceg nema!
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: VISOKA VETERINARSKA SKOLA SABAC 28 mar 2011 17:06 #847

  • kikiriki
  • kikiriki's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 9
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
MA verovatno peti stepen veterinarskog tehnicara:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: to ti je nesto kao visa medicinska nosisza doktorom torbu:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: VISOKA VETERINARSKA SKOLA SABAC 28 mar 2011 17:48 #849

  • streptomicin
  • streptomicin's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 17
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
DjordjeVet wrote:
ne znam kako je to u Srbiji definisano, ali kod mene (u Bosni i Hercegovini) postoje sljedece kategorije veterinarskih radnika:
doktor veterinarske medicine/diplomirani veterinar -- zavrsen fakultet veterinarske medicine u trajanju od 5 ili 6 godina
veterinarski tehnicar - zavrsena srednja poljoprivredna ili veterinarska skola u trajanju od 4 godine
veterinarski bolnicar - zavrsena srednja poljoprivredna ili veterinarska skola u trajanju od 3 godine, s tim sto se ovaj kadar ne skoluje od 1980. godine, kada je pocelo skolovanje veterinarskih tehnicara -- ovog kadra jos uvijek ima, a neki su naknadno polagali jos jedan razred, pa sad imaju zvanje veterinarskih tehnicara.

dakle, ne postoji nikakav strukovni veterinar, veterinarski tehnicar specijalista, ni bilo koja druga kategorija sem navedenih...provjerite to u nacionalnoj sluzbi za zaposljavanje i saznacete da li Sabac skoluje kadar koji ne postoji..
takodje, veterinarska medicina je medicinska nauka, mada je pod okriljem ministarstva poljoprivrede, te se ne moze stepenovati (to bi bilo kao da za tri godine odskolujete strukovnog ljekara, koji nit' je doktor medicine, nit' je medicinska sestra/tehnicar, makar i visi)...
znaci, ili si doktor veterinarske medicine ili si tehnicar, treceg nema!

Dragi kolega, upravo u tome lezi nas problem. U Sapcu se vec cetiri godine skoluju visoko obrazovani veterinari, a u Temerinu i Prokuplju se isti kadar skoluje od prosle godine.
Mi ovdje u Sapcu imamo 32 ispita. Ostavili smo ovdje mnogo zivaca, para, ne prespavanih noci. Na mnogim predmetima nas profesori maksimalno zajebavaju, obaraju nas po 10, 11 puta. Traze nam da ucimo iz 5, 6 knjiga. Trudimo se, dajemo sebe, da bi nam po zavrsetku studija rekli da je sve to dzaba, da nasu diplomu okacimo macku o rep i da nase zvanje ne postoji. I jos nas ismijavaju. Zar to nije nepravda?

Inace, u Sapcu ima sigurno 30 posto studenata iz Bosne, sta ce oni kad zavrse pitaj Boga.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box