Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Trichinella spiralis u Čurugu

Odg: Trichinella spiralis u Čurugu 27 dec 2010 20:45 #208

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
Dr.vet.med Stevo Ćuso napisao/la:
slazem se kolega s Vasim misljenjem,ali neznam koliko ima vas u stanici zaposlenih i koliko imate pregleda godisnje i kada ste zadnji put dijagnostikovali trihinelu,mislim kako uspijevate da postignete sve to i sa terenom!?

ja vise nisam u toj stanici, sad radim nesto drugo (iz nekih svojih razloga), ali znam kako to i dalje funkcionise...
u moje vrijeme u stanici sa sest ambulanti bilo je nas 6 veterinara i 9 tehnicara... uzoraka je na godisnjem nivou najmanje bilo deset hiljada (tu nisam 100% siguran, ali sama moja ambulanta, koja je najveca samo za Bozic je godisnje imala po 1500 uzoraka u tri dana, a ostale su zajedno imale jos najmanje dva puta toliko samo za Bozic), jer su pored redovnog klanja u jesen tu i slave, vjerski praznici...
kako to izgleda kad ljudi navale sa uzorcima mozes da zamislis kad nas pet isotvremeno prima uzorke i pred svakim je stalno red od najmanje deset ljudi po cijeli dan tih par dana pred Bozic...set za digestiju se ne gasi po pet dana zaredom (a imamo samo jedan set, tako da se jedna tura od obicno dvadeset do trideset uzoraka kuva, druga se talozi i tako redom...dnevno je bilo i po dvadeset grupa po dvadesetak uzoraka...)i naravno molis Boga da ne upadne bas pred Bozic, u toliku guzvu...jedne godine nam se i to desilo, pa je bio citav sou...
trihinelu svake godine imamo po 4-5 pozitivnih uzoraka, uglavnom od divljih svinja, ali svake godine bude i poneka domaca...neki dan je bas bila jedna pozitivna divlja svinja (radjena zajedno sa dvije ili tri domace u jednoj digestiji, i pokaze se jedna jedina larva, kolega ponovi sve pojedinacno i nema je nigdje...jedva je nekako nasao da je to ta divlja)..
kako stizemo, odnosno kako smo stizali? dvojica uzmu da rade intervencije i jure po cijeli dan,jedni primaju uzorke, drugi prave, treci pregleda, cetvrti javlja i tako redom...
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Poslednja izmena: 27 dec 2010 20:49 od DjordjeVet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Trichinella spiralis u Čurugu 03 mar 2011 18:03 #655

  • acavet
  • acavet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 9
  • Karma: 1
hvala kolega za slike ! obavljam pripravnicki i bas dosta pegleds obsvim u danu . Jos nisam naso !
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Trichinella spiralis u Čurugu 31 jan 2016 20:59 #6090

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
ima li neko komentar na tirhinelu u Cajetini?
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box