Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: konj,bolesti koze

konj,bolesti koze 09 maj 2015 22:12 #5807

  • backab
  • backab's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Osim suge,koje bolesti koze su karakteristicne za konje...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

konj,bolesti koze 18 maj 2016 05:02 #6197

  • apelic
  • apelic's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Konj mi se stalno češe i pojavile su se kvržice najviše na sapima i nogama .Grize tA MESTA.kažu da je to šuga čime da to lečim molim da mi neko što pre odgovori.Hvala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

konj,bolesti koze 24 maj 2016 14:44 #6202

  • Stojke
  • Stojke's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 26
  • Primljeno zahvalnica: 8
  • Karma: 8
Da li ima plikova,elforescenca? kakvo je promenjeno mesto?crveno,da li ima gnojnica? moze li neka slika? Ako je na sapima i nogama najbolje bi bilo oprati mlakom vodom i nekim neutralnim sapunom to mesto,uzeti i dezinfikovati taj deo a zatim mazati nekim kremama(pavloviceva mast,hladne kreme,cink-vitaminska mast). takodje poboljsati higijenu,jer kod konja uglavnom se pojavljuje dermatitis zadnjih dela nogu zbog losije higijene. najverovatnije je alergijske prirode reakcija... moguca je i suga,ali ona se cesce javlja na drugim delovima tela... takodje moze biti i od ujeda komaraca i muva(takodje alergijska reakcija). sada krece i sezona komaraca,valjalo bi ako je to u pitanju nabaviti neki repelent za komarce.... ako uskoro ne dodje do poboljsanja pozovite lokalnog veterinara da ne bi doslo do keratizacije,a samim tim i ostalih komplikacija..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: apelic

Oglasi za posao

veterina.info fan box